چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۷
کد خبر: ۱۴۱۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۱
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی:
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی گفت: عده‌ای با پشتیبانی و تجهیز فیلترشکن‌های داخلی(هاتگرام و تلگرام طلایی) نمی‌گذارند دستور قضایی فیلتر تلگرام به‌ درستی اجرا شود.

به گزارش فارس، عبدالصمد خرم‌آبادی در کانال خود در شبکه اجتماعی سروش نوشت:«در عصر اطلاعات، داده‌های عظیم (Big Data) از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردارند. اهمیت داده‌های عظیم یک کشور، کمتر از اهمیت تسلیحات و انبارهای مهمات آن کشور نیست.
اگر داده‌های عظیم یک کشور در اختیار بیگانگان قرار گیرد، دشمنان به راحتی می‌توانند با داده کاوی و تحلیل و به کارگیری اطلاعات حساس، بر امور فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و امنیتی آن کشور‌اشراف پیدا کرده و لطمات و خسارات جبران ناپذیری را وارد کنند.
مشکلات و ناهنجاری‌های اقتصادی کنونی کشور، بی‌ارتباط با تسلط دشمن بر فضای مجازی و داده‌های عظیم کشور نیست. مسئولان ذی ربط از جنگ مهم رسانه‌ای که همراه با جنگ اقتصادی در جریان است غفلت کرده‌اند. اینجانب معتقدم دشمنان جنگ رسانه‌ای خود علیه ساختارهای اقتصادی ما را با تسلط بر فضای مجازی و سوءاستفاده از داده‌های عظیم کشور اداره می‌کنند.
اکنون بیش از چهار ماه از صدور دستور قضایی فیلتر تلگرام گذشته است، اما متاسفانه عده‌ای با پشتیبانی و تجهیز فیلترشکن‌های داخلی (هاتگرام و تلگرام طلایی) دسترسی دشمنان به داده‌های عظیم کشور را فراهم کرده و نمی‌گذارند این دستور به‌درستی اجرا شود. در طول تاریخ کشور هرگز تا این حد آشکارا به دستورات قضایی بی‌توجهی و بی‌اعتنایی نشده است.
مردم مدام سؤال می‌کنند، اگر لازم نبود دستور فیلتر تلگرام صادر شود چرا چنین دستوری را صادر کردید و اگر ضرورت داشت چرا آن را اجرا نمی‌کنید. مردم می‌گویند وقتی که با دستورات قضایی مربوط به «مفاسد فضای مجازی» اینگونه برخورد می‌شود، چه تضمینی وجود دارد که در اجرای احکام قضایی مربوط به «مفاسد اقتصادی» کارشکنی نشود. این سیاست یک بام و دو هوا مردم و فعالین و سرمایه‌گذاران فضای مجازی را سردرگم کرده است.
ممکن است گفته شود جای طرح این مطالب فضای مجازی نیست، این مسائل باید در جلسات بین مسئولین حل و فصل شود. اینجانب با وقوف بر این امر از آنجا که غیرقانونی بودن فعالیت نسخه‌های فارسی تلگرام را بارها در جلساتی که مسئولین ذی ربط حضور داشته‌اند بیان کرده‌ام ولی تاثیرگذار نبوده است، لذا در اجرای وظیفه شرعی(نهی از منکر) و به منظور بازداشتن مسئولین امر از راه‌اشتباهی که در پیش گرفته‌اند، نظرات شخصی خود را با مردمی که حقشان در معرض تضییع قرار دارد در میان می‌گذارم. إن شاءالله که موثر واقع شود.»


نام:
ایمیل:
* نظر: