چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
کد خبر: ۱۴۱۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
وزیر دفاع ایران در دیدار با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین:
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چین، با معاون کمیسیون مرکزی نظامی چین در پکن دیدار و پیرامون مسائل منطقه و همکاری‌های دوجانبه گفت وگو کردند.

امیر سرتیپ حاتمی در دیدار ارتشبد ژانگ یو شیا که هیئت همراه و مقامات عالی دفاعی چین حضور داشتند با‌اشاره به وضعیت پیچیده جهان افزود: در این اوضاع پیچیده منطقه غرب آسیا به یکی از کانون‌های اصلی بحران در جهان تبدیل شد و تروریست‌ها با افراط گرایی و تجزیه‌طلبی و با حمایت فرامنطقه‌ای موجب تشدید این بحران شدند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه وضعیت به گونه‌ای بود که گروه‌های تروریستی موفق شدند حدود 90 درصد خاک سوریه را به‌اشغال خود درآورند، تصریح کرد: ملت، دولت و نیروهای مسلح سوریه و دوستان آنها شامل ایران، روسیه و حزب‌الله در صحنه وارد شدند و با هماهنگی یکدیگر تروریست‌ها را سرکوب کردند.
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه کمک چین در صحنه بین‌المللی در حمایت از دولت سوریه بسیار موثر بود، خاطرنشان کرد: بحمدالله امروز تروریست‌ها به مرحله شکست نهایی در سوریه نزدیک شده‌اند.
وی در ادامه با انتقاد از سیاست‌های سردمداران آمریکا در منطقه ادامه داد: آنها با نقض مقررات بین‌المللی، راه‌اندازی جنگ تجاری، بی‌توجهی به معادلات از جمله خروج از برجام و معاهده پاریس برخلاف نظم و امنیت عمومی رفتار می‌کنند.
در ادامه این دیدار، همکاری‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین برای ایجاد صلح، ثبات و امنیت مورد بررسی قرار گرفت و بر ضرورت تلاش نیروهای مسلح دو کشور برای اجرایی کردن بیانیه جامع شراکت راهبردی دو کشور در بخش دفاعی تاکید شد.
دو طرف همچنین در این دیدار پس از مرور محورهای همکاری نظامی و دفاعی، بر توسعه آن از طریق ادامه رایزنی‌ها تاکید کردند.
بازدید وزیر دفاع ایران از مرکز آموزش فضانوردان و چند مرکز نظامی و صنعتی چین
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران و هیئت همراه در پایان سفر دو روزه خود به چین، از مرکز آموزش فضانوردان و چند مرکز نظامی و صنعتی این کشور در پکن بازدید کردند. امیر سرتیپ حاتمی پس از این بازدیدها و پیش از ترک چین به مقصد تهران در فرودگاه پکن در جمع خبرنگاران دیدارهای انجام شده را در چارچوب اهداف دیپلماسی دفاعی جمهوری اسلامی ایران موفق ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم با پیگیری توافقات سفر، شاهد توسعه روز افزون همکاری‌های راهبردی دفاعی دو کشور باشیم.
به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع وی هدف اصلی سفر را پیگیری به موافقتنامه سال 95 میان وزرای دفاع دو کشور عنوان کرد و ادامه داد: در این سفر موافقتنامه را مرور و درخصوص بخش‌هایی که با کندی مواجه است هماهنگی‌های لازم برای پیگیری صورت گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: