جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۱
کد خبر: ۱۴۰۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
«آژانس توسعه بین‌المللی» در گزارشی گوشه جدیدی از ابعاد جنایات هولناک رژیم میانمار علیه مسلمانان مظلوم این کشور را منتشر کرده و نوشته: «در یک سال گذشته دولت میانمار 24 هزار نفر را کشته و به 17 هزار زن و دختر مسلمان نیز تجاوز شده است.»

چندی پیش رئیس ‌آژانس پناهجویان سازمان ملل پس از دیدار با آوارگان روهینگیا اعلام کرد از دیدن «خشونت‌های وحشتناک» علیه مسلمانان این کشور «شوکه» شده‌ است.«فیلیپوگراندی» پس از دیدار با مسلمانان این کشور در اردوگاه‌های بنگلادش گفت: «من واقعا از دیدن ترس و نگرانی که این افراد در خود احساس می‌کنند، شوکه شدم. آنها به شدت نگران بازگشت به میانمار هستند. والدین زیادی کشته شده‌اند، خانواده‌های زیادی از هم پاشیده شده است، زنان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. خشونت‌های وحشتناک زیادی وجود داشته که رخ داده است.»سازمان ملل پیش از این هم عملیات نیروهای امنیتی میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را پاکسازی قومی خوانده بود.
پزشکان امدادرسان سازمان ملل نیز در گزارش دیگری، تعرض گسترده نظامیان ارتش میانمار به زنان مسلمان روهینگیا را تائید کرده‌اند. نکته تاسف برانگیز این داستان غمبار این است که آنگ سانگ سوچی رهبر واقعی این کشور که از قضا برنده جایزه صلح نوبل نیز هست! در مورد همه این جنایت‌ها سکوت کرده و واکنش درخوری نشان نداده است.
حالا گزارش جدیدی از سوی یک موسسسه بین‌المللی دیگر منتشر شده که نشان می‌دهد ابعاد جنایت‌ها خیلی وسیع‌تر و هولناک‌تر از آن چیزی است که تاکنون منتشر شده است. این گزارش توسط آژانس توسعه بین‌الملل اونتاریو منتشر شد و در تهیه آن محققانی از استرالیا، بنگلادش، کانادا، نروژ و فیلیپین نقش داشتند.آژانس توسعه بین‌المللی «اونتاریو» در گزارش خود نوشته است: «بیش از 24 هزار مسلمان روهینگیا از آگوست (مرداد) 2017 تاکنون توسط نیروهای دولتی میانمار کشته شده‌اند. طبق این گزارش 40 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا که از میانمار به بنگلادش پناهنده شده‌اند از زخم ناشی از شلیک گلوله رنج می‌برند.»
براساس این گزارش بیش از 34 هزار نفر به آتش انداخته شده و بیش از 114 هزار نفر هم مجروح شده‌اند. طبق گزارش  فوق از زمانی که ارتش و پلیس میانمار مسلمانان این کشور را هدف قرار داده‌اند، 17 هزار و 718 زن و دختر روهینگیایی نیز مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. در تهاجم ارتش میانمار 115 هزار منزل مسکونی آتش زده شد و 113 هزار منزل نیز ویران شده است تمام این جنایات طی یک‌سال رخ داده است.
این در حالی است که گزارش قبلی سازمان مردم نهاد «پزشکان بدون مرز» نشان می‌داد که از ۲۵ اوت تا ۲۴ سپتامبر سال گذشته (مرداد تا شهریور گذشته) دستکم ۹۴۰۰ مسلمان روهینگیایی در «راخین» کشته شده‌اند. این سازمان در گزارش خود همچنین اعلام کرده که در این جنایت ۷۳۰ کودک زیر پنج سال نیز توسط نیروهای دولتی کشته شده‌اند.نام:
ایمیل:
* نظر: