دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۳
کد خبر: ۱۴۰۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۶
گزارش ایندیپندنت درباره گسترش فقر در انگلیس
روزنامه «ایندیپندنت» با انتشار تصاویری از فقر در جامعه انگلیس، از طولانی‌تر شدن صف‌هایی خبر داده که تشکیل‌دهندگان آن به دلیل فقر مجبور هستند به مراکز غذای رایگان مراجعه کنند.
 نرخ فقر در انگلیس به وضعیت بحرانی رسیده است. چندی پیش بنیاد «رزولوشن» اعلام کرد نرخ فقر رسمی در این کشور از 22/1 درصد به 23/2 درصد افزایش یافته است که بالاترین نرخ از زمان نخست‌وزیری تاچر در سال 1988 محسوب می‌شود. طبق تحقیقات صورت گرفته توسط این بنیاد، به دلیل بریگزیت و سیاست‌های ریاضتی دولت، استانداردهای زندگی انگلیسی‌ها کاهش چشمگیری داشته است. در این گزارش آمده: «سال ۲۰۱۷ برای خانوارهای با درآمد پایین سال بسیار بدی بود، چرا که هم حمایت‌های دولتی کاهش یافت و هم نرخ تورم افزایش یافت. دولت محافظه‌کار انگلیس از سال ۲۰۱۵ بسیاری از حمایت‌های درمانی، آموزشی و مالیاتی خود را کاهش داده است. وضعیت بحرانی فقر در انگلیس پای سازمان ملل را نیز به این کشور باز کرده است و قرار است سازمان ملل متحد پاییز امسال تحقیقاتی را درباره «فقر شدید در انگلیس» انجام خواهد داد.»
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نیز با انتشار تصاویری از فقر در جامعه انگلیس، از طولانی‌تر شدن صف افرادی خبر داد که به دلیل فقر مجبور هستند به مراکزی مراجعه کنند که غذای رایگان در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند.
«ایندیپندنت» نوشت: «در لندن شمار کسانی که مجبور هستند درآمد خود را هزینه اجاره خانه کنند و برای تامین غذا به مراکز خیریه‌ای که غذای رایگان می‌دهند، مراجعه کنند و بعد از ایستادن در صفی که روز به روز طولانی‌تر می‌شود بتوانند نیاز خود را تامین کنند، بیشتر می‌شود. هر روز در خیابان‌های معروف لندن می‌توان شاهد حضور ده‌ها نفر در صف‌هایی بود که گرسنه و در انتظار دریافت وعده غذایی خود هستند.»
این گزارش می‌افزاید: «در میان کسانی که در این صف‌ها ایستاده‌اند، می‌توان از همه سنین و همه نژاد‌ها افرادی را دید که در انتظار دریافت غذا هستند. برخی از این افراد را با توجه به ظاهری که دارند به سادگی می‌توان تشخیص داد که بی‌خانمان هستند. با این حال چیزی که شاید برای لندن نشین‌ها عجیب و بهت‌آور باشد این است که بخشی از این افراد را کسانی تشکیل می‌دهند که با وجود داشتن کار، نمی‌توانند از پس تامین هزینه‌های غذای خود برآیند.برخی از لندنی‌ها می‌گویند دیدن این صف و مشاهده چنین صحنه‌هایی مایه شرمساری و سرافکندگی است.»
ایندیپندنت در گزارش دیگری که ماه گذشته در مورد وضعیت فقر در انگلیس منتشر کرد  نوشته بود: «حدود ۱۴ میلیون انگلیسی در فقر مطلق زندگی می‌کنند. این گزارش هشدار داده بود که رکورد انگلیس در مقابله با فقر به یک نقطه عطف رسیده و در معرض خطر انحطاط قرار گرفته است. همچنین، یکی از اسقف‌های برجسته انگلیسی درباره گسترش فقر در این کشور هشدار داده و گفته است بسیاری از کودکان انگلیسی گرسنه به مدرسه می‌روند زیرا خانواده‌های آنها با فقر گسترده روزگار خود را سپری می‌کنند.»


نام:
ایمیل:
* نظر: