دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۲۹
کد خبر: ۱۳۹۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ NFL به روش‌های مختلف اعتراض خود را به رئیس‌جمهور آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل نشان دادند.

موندو دپورتیوو، تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی (NFL) بامداد جمعه برابر دونالد ترامپ ایستادند. آنها هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل اعتراض خود را به رئیس‌جمهور این کشور نشان دادند. زانو زده، مشت‌های بالا برده، نشستن در نیمکت یا انتظار در رختکن؛ روش‌های اعتراض این بازیکنان به ناعدالتی جامعه و خشونت پلیس نسبت به سیاهپوست‌های آفریقایی- آمریکایی‌ بود.
به نوشته رسانه‌ای آمریکایی در دیدار دولفینز میامی با تامپا بای کوبانرز، هنگام نواخته شدن سرود ملی بازیکنان تیم میزبان به نام‌های کنی استیلز و آلبرت ویلسون زانو زدند و برات کین دست‌های مشت کرده خود را بالا برد.
آنها با اعتراضات خود تنها مقابل ترامپ قرار نگرفتند،‌ بلکه به NFL نیز اعتراض کردند چون این لیگ برای فصل جاری قانون جدیدی به ثبت رسانده است که بازیکنان معترض جریمه شوند.  ترامپ که از ماه‌ها قبل مقابل این بازیکنان ایستاده است در ماه می از ثبت قانون جدید خوشحال شد و گفت‌: بازیکنانی که هنگام سرود سر پا نمی‌ایستند نباید در این کشور حضور داشته باشند.
به همین خاطر رئیس‌جمهور آمریکا از NFL خواست تا چنین بازیکنان معترضی را تا پایان فصل محروم کند. کاخ سفید مجبور شد دیدار رئیس‌جمهور با بازیکنان قهرمان NFL (تیم ایگلز) را لغو کند چون اغلب آنها اعلام کردند به آن جا نمی‌روند. NFL محبوب‌ترین لیگ آمریکا است و فوتبال آمریکایی ورزشی است که بیشترین پول‌ها در آن جا‌به‌جا می‌شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر: