سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کد خبر: ۱۳۹۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰
لاریجانی در دیدار با وزیر خارجه کره شمالی:
رئیس ‌مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت افزایش روابط ایران و کره شمالی گفت: آمریکایی‌ها زمان مذاکره خوب حرف می‌زنند اما زمان اجرا به هیچ یک از تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

علی لاریجانی رئیس ‌مجلس شورای اسلامی با ری یونگ هو وزیر خارجه
کره شمالی دیدار و گفت وگو کرد.
لاریجانی در این دیدار با بیان اینکه برای توسعه همکاری‌های سیاسی و دوجانبه به دنبال افزایش مذاکرات به کره شمالی هستیم، گفت: جمهوری اسلامی منافع
کره شمالی را مقابل قدرت‌های ستمگر می‌داند.
وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی‌ها به تعهدات خود در توافقنامه‌ها پایبند نیستند، یادآور شد: جمهوری اسلامی سابقه مذاکره با آمریکا را دارد و تعهدات آمریکایی‌ها نیز در این زمینه مشخص شد اما آنها هیچ گاه به تعهدات پایبند نبودند.
رئیس‌مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها زمان مذاکره بسیار خوب حرف می‌زنند و از آینده‌ای روشن خبر می‌دهند اما زمان اجرا به هیچ یک از تعهدات خود عمل نمی‌کنند.
ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی نیز در این دیدار با بیان اینکه از قدیم دارای روابط دوستانه و صمیمی با ایران بوده ایم، گفت: از توسعه روابط میان کره شمالی و ایران در شرایطی که مشکلات مشابهی در مورد تحریم‌های آمریکا داریم بسیار خرسندیم.
وی در ادامه با بیان اینکه کره شمالی می‌تواند تهدیدهای آمریکا را کنترل کند، اظهار داشت: ما توسعه اقتصادی کره را به عنوان سیاست اصلی دنبال می‌کنیم که برای این مهم نیازمند تأمین امنیت هستیم و لازمه آن را بهبود روابط با کره جنوبی می‌دانیم.
وزیر خارجه کره شمالی در ادامه یادآور شد: نوع کار با آمریکایی‌ها دشوار است و از آنجایی که هدف ما خلع سلاح کامل شبه جزیره کره است لازم است آمریکایی‌ها نیز به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند اما این کار را نمی‌کنند.
وی افزود: اگرچه کره شمالی برای اجرای تعهدات خود در مذاکره با آمریکا، خلع سلاح را در پیش گرفته است اما دانش هسته‌ای خود را حفظ می‌کنیم چون می‌دانیم آمریکایی‌ها دشمنی خود را کنار نمی‌گذارند.
به گزارش فارس، وزیر خارجه کره شمالی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست جدید کشور ما توسعه اقتصادی است و در این راستا باید امنیت کره تأمین شود از این رو مذاکره را ادامه می‌دهیم.نام:
ایمیل:
* نظر: