شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۱۳۹۳۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۶
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: پس از بازداشت دو نفر از دست‌اندرکاران اعزام دانش‌آموزان، با ارسال نیابت قضایی در کشور گرجستان هم یک متهم دیگر بازداشت شد.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر شمس درباره این پرونده افزود: پس از دستور مستقیم دادستان کل کشور به دادستان یزد جهت پیگیری، بلافاصله بعد از تشکیل پرونده اقدامات قانونی پیگیری شد.
وی از تحقیق کامل از خانواده‌ها و اولیای دم و شهود و مطلعان در محل حادثه خبر داد و افزود: فیلم صحنه جرم مطالبه و بررسی شده است تا ابعاد دقیق حادثه روشن شود.
این مقام قضایی تصریح کرد: چون بیم جرایم مالی و سودجویی در این اعزام دانش‌آموزان متصور بود، حساب‌های بانکی متهمان نیز مسدود
 شده است.
وی با اشاره به لزوم برخورد با عوامل تأسیس‌کننده آموزشگاه‌های ورزشی که نظارت لازم را بر مجموعه خود ندارند، اظهار داشت: قرار نظارت قضایی مبنی بر جلوگیری از هر گونه اردوی این باشگاه ورزشی که اقدامات غیر قانونی اخیر در حوزه آن انجام شده بود، صادر و ابلاغ شده است.
این مقام قضایی به اقدامات قضایی از طریق مدیر کل بین‌الملل قوه قضائیه و وزارت خارجه اشاره کرد و گفت: مقدمات انتقال اجساد جانباختگان به کشور فراهم شده است و از دفتر نمایندگی وزارت خارجه در یزد هم خواسته شد پیگیری لازم را انجام
 دهند.


نام:
ایمیل:
* نظر: