پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۶
کد خبر: ۱۳۹۲۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۷
رئیس‌سازمان زندان‌ها:
رئیس‌سازمان زندان‌ها با‌اشاره به اینکه خدمات ویژه به هیچ زندانی نمی‌دهیم گفت: در کشور زندان لوکس و پنج ستاره نداریم و تلاش کرده‌ایم درهمه زندان‌ها حقوق انسانی افراد رعایت شود.

اصغر جهانگیر در حاشیه جلسه شورای قضایی استان در گفت‌وگو با تسنیم در خرم‌آباد در پاسخ به این سؤال که شنیده شده برخی زندان‌های کشور لوکس و پنج ستاره و برخی عادی‌اند اظهار داشت: در کشور زندان لوکس و پنج ستاره نداریم و تلاش کرده‌ایم در همه زندان‌ها حقوق انسانی افراد رعایت شود. وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی از زندان به‌عنوان یک دانشگاه با هدف اصلاح و تربیت استفاده می‌شود که باید در زندان‌ها محیط برای حرفه‌آموزی و تفریح وجود  داشته باشد اما در برخی استان‌ها به دلیل کمبود فضا و فرسودگی امکان توسعه فضا وجود ندارد.
رئیس‌سازمان زندان‌ها عنوان کرد: همه زندانیان از غذای یکسان بهره‌مند هستند ولی فروشگاه‌های زندان مواد غذایی دارند که زندانی خارج از غذای زندان می‌تواند غذایی از فروشگاه خریداری کند و تبعیضی بین آنها نیست.
وی بیان کرد: یکی از امکاناتی که نظام جمهوری اسلامی در زندان‌ها فراهم کرده است که در کشورهای دیگر وجود ندارد، بحث مرخصی است که مشکلات زیادی برای مجموعه قضایی و زندان‌ها ایجاد می‌کند چون باید برای ورود و خروج هر فردی که مرخصی می‌رود در زمینه بیماری‌ها و کنترل‌اشیا ممنوعه مراقبت و کنترل انجام گیرد چرا که اگر بیماری وارد زندان شود به سرعت می‌تواند واگیردار باشد.
جهانگیر در رابطه با فیلم منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قتل یک زندانی در زندان گفت: در زندان‌ها‌اشیاء ممنوعه وارد نشده بلکه ممکن است برخی‌اشیاء که در زندان برای موضوعات دیگر استفاده می‌شود در دست زندانیان قرار گیرد. فیلم منتشر شده تکذیب شد، این فیلم مربوط به چندسال پیش بود که ارتباطی با زندانی مورد نظر نداشت و فلیم منتشر شده را تکذیب می‌کنیم. وی در مورد تجهیزات زندان‌ها نیز تصریح کرد: دولت باید کمک کند تا زندان را به ایکس ری تجهیز کنیم تا بتوانیم بدن افراد را بازرسی کنیم که هیچ شی‌ء ممنوعه وارد زندان نشود، این امکانات در کشور کم است و دولت باید کمک کند زندان‌ها را به تجهیزات الکترونیکی تجهیز کنیم تا بتوانیم به جرات بگوییم هیچ شی ممنوعه‌ای وارد زندان نمی‌شود.
رئیس‌سازمان زندان‌ها در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود برای برخی چهره‌های سیاسی خاص در زندان خدمات ویژه ارائه می‌شود اظهار داشت: کسانی که گفتند خدمات ویژه می‌دهیم تکذیب می‌کنم، ما خدمات ویژه به هیچ زندانی نمی‌دهیم اگر جایی هم ببینیم که خدمات ویژه داده شده حتما برخورد لازم را انجام می‌دهیم.نام:
ایمیل:
* نظر: