يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
کد خبر: ۱۳۷۶۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
چند روز پس از نشست جنجالی هلسینکی صورت گرفت
وزارت دفاع روسیه با انتشار فیلمی از ۶«ابرسلاح» هسته‌ای و متعارف این کشور قدرتش را به رخ آمریکا کشید.

وزارت دفاع روسیه چند روز بعد از نشست «هلسینکی» میان «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه و در حالی که احساسات ضد روسی در آمریکا به اوج خود رسیده با انتشار چند فیلم قدرت نظامی خود را به رخ آمریکا کشید. این ویدئوها، به نوشته خبرگزاری رویترز «آزمایش و به کارگیری نسل جدیدی از سلاح‌های هسته‌ای و متعارف روسیه را نشان می‌دهند.» پوتین در یک سخنرانی چند ماه قبل‌تر، از وجود این سلاح‌ها خبر داده بود.
به گزارش تسنیم ولادیمیر پوتین اسفندماه سال گذشته از چندین سامانه نظامی جدید و فوق‌پیشرفته روسیه رونمایی کرده بود.
 از جمله این سامانه‌های تسلیحاتی کلاهک اتمی جدیدی بود که برای نخستین بار روی موشک‌های کروز نصب می‌شود. «یک زیردریایی بدون سرنشین و بدون صدا که قادر است تا اعماق بسیار زیاد اقیانوس پایین رفته و اهدافی را با فاصله بسیار دور در سطح دریا نشانه بگیرد،» دیگر سلاحی بود که روسیه آن را به نمایش گذاشت.
در فیلم جدید وزارت دفاع روسیه بسیاری از این سلاح‌ها نمایش داده شده‌اند. یکی از این فیلم‌ها، یک جنگنده که مجهز به موشک‌های مافوق صوت  است  را در حال برخاستن از یک پایگاه هوایی و پرتاب این موشک‌ها در حین پرواز نشان می‌دهد.
خبرگزاری اینترفکس سه ماه پیش مجهز شدن این جنگنده‌ها به موشک‌های مافوق صوت را اعلام کرده بود. وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرده در حال آماده شدن برای آزمایش موشک‌های کروز هسته‌ای است.نام:
ایمیل:
* نظر: