سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۴
کد خبر: ۱۳۵۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵
با تشییع بر دوش مردم قدرشناس تهران
پیکر حجت‌الاسلام سید علی‌‌اکبر حسینی، استاد مشهور برنامه اخلاق در خانواده با حضور انبوه علاقه‌مندان از مقابل مسجد فائق حوالی خیابان 17 شهریور فائق تشییع و سپس در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آرام گرفت.
به گزارش فارس، در مراسم تشییع مرحوم حجت‌الاسلام علی ‌اکبر حسینی چهره‌هایی چون غلامعلی حداد عادل، حجج‌اسلام سیدمجتبی و سید‌میثم خامنه‌ای، حجت‌الاسلام طائب، سردار اشتری، آیت‌الله امامی کاشانی، حجت‌الاسلام مجتهد شبستری، حجت‌الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام ادیب یزدی، محمود فرشیدی و بسیاری از چهره‌های فرهنگی و حوزوی حضور داشتند. آیت‌الله امامی کاشانی بر پیکر حجت‌الاسلام حسینی نماز اقامه کرد.
پیکر حجت‌الاسلام حسینی پس از تشییع جهت خاکسپاری به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در شهرری منتقل شد.
حجت‌الاسلام حسینی که مدتی از بیماری رنج می‌برد، چهارشنبه شب در پی وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شد و روز پنجشنبه دعوت حق را لبیک گفت.
ایشان متولد 1318 در تهران و دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه تهران و قم بود. وی در ده‌‌های شصت و هفتاد با برنامه تلویزیونی اخلاق در خانواده میهمان خانه‌های مردم بود و محبوبیت خاصی در بین مردم داشت.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های چهارم و پنجم، مدیریت کل آموزش و پرورش استان تهران، ریاست کمیسیون آموزش و پرورش مجلس، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و تدریس در حوزه و دانشگاه بخشی از فعالیت‌های حجت‌الاسلام حسینی در سال‌های حیات پربرکتش است.
تالیف مجموعه پنج جلدی سلام بر خورشید ویژه داستان درخشان زندگانی خاتم پیامبران(ص) و تالیف کتب دینی سطوح ابتدایی و راهنمایی مدارس از جمله آثار وی بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: