يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
کد خبر: ۱۳۴۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
نماز عید سعید فطر به‌ امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه خواهد شد.

محمدباقر پیشنمازی، رئیس‌ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر با بیان اینکه نماز عید سعید فطر به ‌امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه خواهد شد، گفت: پس از تأیید و اعلام روز عید از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب، در‌های مصلای امام خمینی(ره) از ساعت 5 صبح به ‌روی نمازگزاران باز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ویژه‌‌برنامه‌های متنوعی در مصلای امام خمینی(ره) برای پذیرایی و استقبال از نمازگزاران تدارک دیده شده است، افزود: مراسم نماز روز عید سعید فطر (احتمالا صبح جمعه) از ساعت 7 صبح و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز خواهد شد.
به گزارش تسنیم، پیشنمازی ابراز داشت: نماز عید سعید فطر نیز حدود ساعت 8:30 به ‌امامت حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه می‌شود. رئیس‌ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر افزود: برای پرداخت زکات فطره نمازگزاران نیز صندوق‌های کمیته امداد امام خمینی(ره) در اطراف محل برگزاری نماز در نظر گرفته شده است.
وی گفت: سامانه پیامکی 6868 این ستاد آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات قبل و بعد از برگزاری نماز عید سعید فطر است.
پیشنمازی بیان داشت: برای نمازگزارانی که با خودروی شخصی به مصلای امام خمینی(ره) می‌آیند، پارکینگ‌هایی در اطراف این مصلا در نظر گرفته شده است که شامل پارکینگ عباس‌آباد در جنوب، پارکینگ بیهقی در شمال غربی، پارکینگ‌های گلگشت، مجتمع امام خمینی(ره) (صدرا) و بنیاد مستضعفان و جانبازان در شمال است. رئیس‌ستاد برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: محل برگزاری نماز از صحن اصلی در جنوب شبستان شکل می‌گیرد و به‌سمت شمال مصلا و خیابان‌های شمالی امتداد پیدا خواهد کرد.
پیشنمازی ابراز داشت: برای ورود نمازگزاران عید سعید فطر به مصلا، درب‌های مختلفی در نظر گرفته شده است که آقایان می‌توانند از درب‌های شماره 3 و 4 در جنوب مصلا و شماره 18 در شمال مصلا و خانم‌ها نیز از درب‌های شماره 12 تا 15 در شرق و شماره 20 در شمال وارد مصلا شوند. وی افزود: همچنین درب‌های شماره 17 و 19 به‌صورت مشترک برای آقایان و خانم‌ها در نظر گرفته شده است.
پیشنمازی همچنین گفت: محل استقرار اتوبوس‌ها و ون‌ها برای انتقال نمازگزاران نیز توسط پلیس راهور اعلام می‌شود و برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم نماز عید سعید فطر، نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف در این روز خدمات ویژه ارائه خواهند کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: