پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۸
کد خبر: ۱۳۴۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
سخنگوی نیروی انتظامی تشریح کرد
سخنگوی نیروی انتظامی جزئیات خنثی‌سازی اقدامات تروریستی توسط تکاوران پلیس و مرزبانان در شب‌های قدر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردارسعید منتظرالمهدی در بیست و یکمین نشست خبری سخنگوی ناجا، اظهارداشت: مراسم لیالی قدر و سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و همچنین راهپیمایی مثال زدنی روز قدس در سایه امنیت کامل به فضل و کرم الهی، تلاش همکاران من در پلیس‌های تخصصی و دیگر دستگاه‌ها و نیز همکاری مردم عزیز کشورمان برگزار شد.
منتظرالمهدی با بیان اینکه در همین ایام، بالغ بر 85 هزار مسجد و تکایا در پوشش اطلاعاتی و انتظامی پلیس قرار گرفت، افزود: تمامی مراسمات ماه مبارک و لیالی قدر در امنیت کامل برگزار شد و همزمان تمامی ایستگاه‌های مترو در رصد و حفاظت یگان ویژه ناجا قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در سایه برگزاری امن تمامی این مراسمات، در مرزها، مرزبانان غیرتمند نیروی انتظامی از ورود یک گروه مسلح 20 نفره به خاک کشورمان در منطقه سردشت جلوگیری کردند و در مصاف با آنان دو نفر از افسران رشید و غیرتمند مرزبانی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
معاون اجتماعی ناجا گفت: در منطقه سراوان نیز یک تیم انتحاری در کمین و تور پلیس قرار گرفت و عامل انتحاری قبل از هرگونه اقدامی با ضرب گلوله از پای درآمد و مقادیر زیادی مهمات، جلیقه و بسته‌های انفجاری از آن کشف شد.
به گفته سردار منتظرالمهدی، در استان خراسان جنوبی نیز چهار نفر از کسانی که قصد اقدامات تروریستی در شب‌های قدر را داشتند، شناسایی و دستگیر شدند؛ همزمان در استان‌های قزوین، فارس و اصفهان 6 نفر از مرتبطین با آنان نیز دستگیر شدند.
وی اظهارداشت: در همین ایام، همکاران من در پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در پی مبارزه بی‌امان خود با سوداگران مرگ، بالغ بر 10 تن انواع موادمخدر را کشف و 8 نفر از سرکرده‌ها و قاچاقچیان مسلح را دستگیر کردند؛ این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 35 درصدی مواجه بوده است.وی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان شاهد کاهش یک درصدی جرایم بودیم، بیان کرد: کشفیات پلیس آگاهی ناجا نیز با افزایش 14 درصدی همراه بوده است.
دستگیری27 تروریست با همکاری پلیس فتا و سربازان گمنام امام زمان(عج)
پلیس فتای نیروی انتظامی نیز اعلام کرد: پس از عملیات‌های گسترده سایبری گروه‌های تروریستی در فضای مجازی برای ترساندن شهروندان ایران اسلامی مبنی بر اینکه در شب‌های قدر و روز قدس این افراد در تهران و شهرهای بزرگ ایران اسلامی عملیات‌های تروریستی انجام خواهند داد، هوشیاری و بیداری سربازان گمنام امام زمان(عج) و تخصص و پشتکار پرسنل خدوم پلیس فتا، باعث شد که نه تنها تروریست‌های شکست خورده نتوانند در ماه میهمانی خدا در تهران و شهرهای بزرگ ایران عملیاتی انجام دهند، بلکه این سفاکان و خونخواران به راحتی با رد زنی پلیس فتا و پشتکار و از جان گذشتگی سربازان گمنام امام زمان (عج) به دام افتادند. به گونه‌ای که در اخبار اعلامی از سوی وزارت اطلاعات اعلام شد، 27 نفر از اعضای شبکه تروریستی که قصد جنایت گسترده در ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر و روز قدس را داشتند‌، شناسایی و دستگیر شدند.
به گرارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، از این شبکه تروریستی مقادیر زیادی سلاح و مهمات شامل چندین قبضه اسلحه کلاشینکف، کلت، نارنجک جنگی، بمب و تجهیزات ساخت مواد انفجاری کشف و ضبط
 شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: