پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۸
کد خبر: ۱۳۴۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
شهردار تهران:
شهردار تهران با اشاره به اینکه خط ۷ مترو در نیمه اول سال ۹۸ به طور کامل آماده بهره‌برداری می‌شود، گفت: بیش از ۲۷۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این خط اعتبار نیاز است.

به گزارش فارس، محمدعلی افشانی حین بازدید از خط 7 مترو خطاب به مدیرانش گفت: مطابق قول و وعده‌ای که داده‌اید، تلاش کنید تا در موعد مقرر پروژه‌ها  افتتاح شود که بعداً مردم حرف و وعده‌های شما را قبول کنند.
وی با اشاره به اینکه پروژه خط 7 مترو شامل 22 ایستگاه بوده است، گفت:‌ این پروژه قبلاً با 7 ایستگاه افتتاح شد که نواقصی هم داشت.
افشانی با تأکید بر این موضوع که توسعه قطار شهری اولویت شهرداری تهران خواهد بود، افزود:‌ حمل و نقل عمومی نقش مهمی در کاهش  آلودگی هوا دارد.
شهردار تهران با بیان اینکه در چند روز آینده پنج کیلومتر از خط 7 مترو آماده افتتاح می‌شود، گفت:‌ من با احتیاط حرف می‌زنم و اعلام می‌کنم تا نیمه اول سال 98 خط 7 به طورکامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه تأمین یک هزار میلیارد تومان در چند ماه منتهی به سال با میزان بدهی بالای پیمانکاران سخت است، گفت: هر روز پیمانکاران شهرداری مقابل شهرداری تظاهرات می‌کنند و می‌گویند که تسویه حساب حق مسلم آنهاست و البته خیلی هم حساب شده شعار می‌دهند و هر روز که می‌گذرد رنگ شعارشان تغییر می‌کند و این نشان می‌دهد که اعتراض‌شان جدی است.
افشانی با تأکید بر این که سال گذشته که در سازمان شهرداری‌ها بودم، اعتباری تزریق کردیم، گفت: قرار است برای توسعه مترو اوراق مشارکت منتشر شود.
وی با تأکید بر این که با جدیت اتمام پروژه‌ها را پیگیری می‌کنیم، گفت: برای تأمین اعتبارها نیز جدی هستیم.
شهردار تهران در خصوص افتتاح خط 6 مترو هم گفت: این خط نیز در نیمه اول سال 98 آماده بهره‌برداری می‌شود.
وی با اشاره به مشکلات به وجود آمده ادامه داد:‌ تأثیر تصمیمات بین‌المللی در تجهیزاتی که می‌خواهیم خریداری کنیم مهم است و امیدوارم خیلی تأثیر نداشته باشد.
شهردار تهران با تأکید بر کیفیت کار گفت:‌ اگر چند روز افتتاح پروژه به تعویق بیفتد بهتر این است که کار با مشکل آماده بهره‌‌برداری شود.
افشانی همچنین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای افتتاح خط 7 مترو بیش از 2 هزار و 700 میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت:‌ تلاش می‌کنیم تا چند روز آینده 700 میلیارد تومان اوراق مشارکت بفروشیم و همچنین تا پایان سال 1300 میلیارد اوراق مشارک دیگر عرضه کنیم تا بتوانیم خط 7 را آماده بهره‌برداری کنیم.
وی درباره ورود واگن‌ها به داخل مترو گفت: 1050 واگن برای تهران در نظر گرفته شده که مناقصه آن برگزار و برنده‌اش مشخص شده است و قرارداد را برای طرف چینی ارسال کرده‌ایم تا آنها نیز امضا کنند.
به گفته افشانی، برای ساخت این تعداد واگن حدود دو سال زمان لازم است.
وی همچنین درباره برگزاری نماز عید سعید فطر گفت: شهرداری تهران در بحث حمل و نقل کمک فراوانی می‌کند و مترو در این روز از ساعت 5 صبح تا بعد از نماز عید رایگان است.  نام:
ایمیل:
* نظر: