پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۸
کد خبر: ۱۳۴۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۳
دادستان تهران:
دادستان تهران با ‌اشاره به صدور کیفرخواست متهم پرونده مدرسه‌ غرب تهران با چهار عنوان اتهامی گفت: پرونده امروز به دادگاه می‌رود.

به گزارش فارس، عباس جعفری دولت‌آبادی در حاشیه نشست بررسی وضعیت بهداشت عمومی و امنیت غذایی، در رابطه با آخرین وضعیت پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران اظهار داشت: دادستانی بلافاصله پس از تشکیل پرونده تحقیقات مفصلی هم از متهم و هم از اولیای دانش‌آموزان انجام داد.
جعفری دولت‌آبادی افزود: تعدادی از اولیا فقط در یک طوماری شکایت کرده بودند و تعدادی نیز در پلیس شکایت را طرح نموده و تعدادی نیز در دادسرا حاضر شدند.
وی بیان داشت: تمام نوجوانانی که در این پرونده در موردشان ادعایی شده بود و اولیای آنها نیز داوطلب بودند به پزشکی قانونی معرفی شدند، پزشکی قانونی آنها را معاینه کرد و در تمام گزارش پزشکی به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است.
دادستان تهران ادامه داد: دیروز کیفرخواست پرونده با چهار عنوان اتهامی صادر شد و پرونده به دادگاه تحویل داده خواهد شد و امیدواریم دادگاه در سرعت قابل قبولی حکم را صادر کند.جعفری دولت‌آبادی خاطرنشان کرد: بخشی از مسائل مرتبط با پرونده که به مسائل آموزش و پرورش و مدرسه بر می‌گشت مفتوح است و تحقیقات ادامه دارد.
وی در پاسخ به سؤالی که آیا پرونده مدرسه‌ای در غرب تهران فقط یک متهم دارد، گفت: این پرونده در حال حاضر یک متهم دارد و دلیل اینکه بخشی از پرونده مفتوح است به این خاطر است که ممکن است بخشی از عدم اطلاع‌رسانی‌ها یا پوشاندن موضوع وجود داشته باشد که در آینده کشف شود، ولی فعلا متهم همه چیز را پذیرفته است.دادستان تهران در مورد تعداد شکات نیز گفت: در طومار اولیه که امضا شده شصت نفر و در مرحله دوم پانزده نفر بودند که از 15 نفر که شکایت کردند تعدادی در دادسرا حاضر نشدند، ولی ما مبنا را بر همین 15 نفر گذاشتیم که در پلیس اعلام شکایت کردند، ولی در دادسرا تعداد کمتری حاضر شدند، اما چون شکایت در مرجع انتظامی هم کفایت می‌کند همان 15 شکایت ملاک ما بوده است، ولی ۸ نفر علاوه بر آن نامه و حضور در مرجع انتظامی، در دادسرا هم حاضر شدند که کتبا شکایت کردند که در گردش کار پرونده قید شده است.
جعفری دولت‌آبادی گفت: احکام مربوط به محکوم آشوب‌های خیابان پاسداران که به سه بار قصاص محکوم شده بود و قاتل بنیتا بعد از ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: