پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۷
کد خبر: ۱۳۴۵۵۳
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
رئیس ‌سازمان بورس:
رئیس ‌سازمان بورس اظهار امیدواری کرد نمادهای بانکی متوقف در بورس به‌زودی بازگشایی ‌شوند.

به گزارش تسنیم، شاپور محمدی در حاشیه مراسم آغاز بهره‌برداری از شش سامانه و خدمات الکترونیکی که صبح دیروز با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این وزارتخانه برگزار شد، در رابطه با تامین مالی پروژه‌های نفتی اظهار کرد: سازمان بورس با وزارت نفت بیش از یک سال و نیم برای انتشار اوراق مذاکره کرده و این موضوع در حال عملیاتی شدن است.
محمدی در ادامه درباره موضوع نمادهای بسته در بورس اظهار کرد: موضوعی که یک مسئله تاریخی در کشور ما بود و حتی یک سال و نیم پیش به حدود 70 نماد بسته رسیده بودیم، برای همیشه حل شد و در حال حاضر تعداد نمادهای بسته در بورس و فرابورس در مجموع کمتر از 15عدد است.
وی ادامه داد: البته نمادهایی را بسته می‌نامیم که بیش از 10روز بسته باشند؛ چراکه بسیاری از شرکت‌ها ممکن است به دلیل مسائلی چون تشکیل مجمع یا تحولات مدیریتی در مدت‌های کوتاهی کمتر از 10روز بسته و دوباره باز شوند. بنابراین زمانی که صحبت از نماد بسته می‌کنیم، باید شرکت‌هایی را در نظر داشته باشیم که مشکلات حقوقی یا تحولات شرکتی دارند.
رئیس ‌سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه در حال حاضر نماد اکثر بانک‌ها باز شده، گفت: در پایان سال 1396سه نماد بانکی که برای سرمایه‌گذاران بسیار مهم‌ بود، باز شد و امیدواریم یک یا دو بانک باقی مانده که نماد آنها هنوز بسته است، با اخذ صورت‌های مالی از این بانک‌ها به زودی باز شود. همچنین در مورد سایر نمادها هم که مشکلات حقوقی و قضایی دارند، پیگیری‌ها در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم مشکل آنها را نیز به زودی حل کنیم.
محمدی همچنین درباره آخرین وضعیت سهامداران کنتورسازی نیز اظهار کرد: حدود 6000 نفر از سهامداران کنتورسازی خارج از ساعت سهام خود را واگذار کرده‌اند، بنابراین آنهایی که نیاز به نقدینگی ضروری داشته‌اند، کارشان انجام شده و امیدواریم بتوانیم فراخوان‌های دیگری را برای کنتورسازی انجام دهیم.
 البته پیگیری قضایی نیز ادامه خواهد داشت تا بتوانیم خسارت‌هایی که برای سهامداران ایجاد شده، را از طریق مراجع قضایی وصول کرده و به سهامداران
 بازگردانیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: