يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
کد خبر: ۱۳۴۵۳۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۶
از سوی سرمربی تیم ملی کاراته ترکیب چهار نفره این تیم برای اعزام به بازی‎های آسیایی معرفی شدند.

سید شهرام هروی در این خصوص گفت: براساس عملکرد کاراته‌کاها در رقابت‌های برون‌مرزی، ارزیابی فنی در اردوهای آماده‌سازی و در نظر گرفتن تجربه، امیر مهدی در وزن ۶۰-، بهمن عسگری در وزن ۷۵-، ذبیح‌اله پورشیب در وزن ۸۴- و سجاد گنج‌زاده در ۸۴+ کیلوگرم به عنوان نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی انتخاب شدند. وی افزود: کاراته ایران به درجه‌ای از سطح فنی رسیده که در هر وزن چند ستاره دارد که می‌توانیم به طور همزمان ۲ یا ۳ تیم ملی داشته باشیم. در جلسات متعددی که با کادر فنی داشتیم سرانجام به این نتیجه رسیدیم نفراتی را انتخاب کنیم که علاوه ‌بر عملکرد خوبشان در میادین مختلف تجربه کافی برای حضور در بازی‌های حساس و مهم را داشته باشند.
سرمربی تیم ملی درخصوص نفرات اعزامی به مسابقات آسیایی اردن گفت: تصمیم بر این شد که بتوانیم از تمام ظرفیت‌هایمان در رقابت‌های قاره‌ای استفاده کنیم، بنابراین کادر فنی تصمیم گرفت در وزن ۷۵- کیلوگرم از بهمن عسگری، ۸۴- کیلوگرم، مهدی خدابخشی و در وزن ۸۴+ کیلوگرم، صالح اباذری در اردن استفاده کند. مجید حسن‌نیا با رضا روشن، امیر مهدی‌زاده با محمد شایگان، هامون درفشی‌پور با امیررضا میرزایی برای حضور در مسابقات آسیایی اردن روز ۲۷ خرداد ماه انتخابی خواهند زد.
وی ادامه داد: ترکیب کومیته تیمی در مسابقات آسیایی اردن نیز متشکل از ذبیح‌اله پورشیب، سامان حیدری، بهمن عسگری، سجاد گنج‌زاده، مهدی خدابخشی، صالح اباذری خواهد بود. ضمن اینکه با پیکار انتخابی علی‌اصغر آسیابری و کیوان بابان یک کاراته‌کا به عنوان یار هفتم به ترکیب کومیته تیمی اضافه می‌شود.هروی در پایان گفت: سعید احمدی، سیدعلی کریمی، مهدی عاشوری و مهدی قراری‌زاده به اردوی ششم دعوت می‌شوند. ضمن اینکه ابراهیم حسن‌بیگی با هماهنگی با کادر فنی به دلیل مشکلات شخصی از حضور در ادامه اردوهای آماده‌سازی انصراف داد و امیدوارم هر چه زودتر مشکلات این قهرمان حل شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: