پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۵
کد خبر: ۱۳۴۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
به علت بی‌آبی و کم‌آبی
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: به‌دلیل بی‌آبی و کم‌آبی در اصفهان تولید میوه، صیفی و سبزیجات در اصفهان به نصف رسیده است.
اصفهان - خبرنگار کیهان:

ناصر اطرج اظهار داشت: با توجه به اینکه سال گذشته آبی برای کشاورزی تخصیص نیافت میزان تولیدات صیفی، سبزیجات و میوه در اصفهان به 30 تا 40 درصد رسیده است و به همین میزان اصفهان به واردات میوه، صیفی و سبزیجات به استان‌های دیگر وابسته شده است.
وی بیان داشت: وابسته شدن اصفهان به دیگر استان‌ها در حوزه تامین سبزی، صیفی‌جات و میوه‌ها باعث افزایش قیمت در این اقلام شده است.
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان تصریح کرد: اگر امسال نیز آبی تخصیص نباید به طور قطع سال آینده کشاورزی سختی خواهیم داشت.
وی گفت: در حوزه تامین سیب‌زمینی و پیاز با وجودی که در اصفهان میزان تولیدات بسیار کاهش یافت و از استان‌های دیگر وارد کردیم اما شاهد افزایش قیمت نبودیم.
وی ادامه داد: با توجه به تولیدات کم‌میوه در اصفهان و از سوی دیگر اعتصاب کامیون‌داران افزایش قیمت چندین برابری میوه‌های تابستانی مثل گیلاس، زردآلو و گوجه درختی رقم خورد.
اطرج با اشاره به اینکه هلوی اصفهان هنوز به بازار عرضه نیامده است، گفت: ما هر سال روزانه در میدان تره‌و‌بار 300 دستگاه کامیون میوه و تره‌بار خالی می‌کردیم اما امروز 50 دستگاه رسیده است.
وی گفت: قیمت صیفی‌جات مثل هندوانه، گمرک و طالبی بسیار افزایش یافته چون در اصفهان میزان تولیدات به شدت کاهش یافته است.نام:
ایمیل:
* نظر: