سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۴
کد خبر: ۱۳۲۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
روحانی هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید لبنان:
رئیس‌جمهور کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از دولت و ملت لبنان برای مقاومت در برابر گروه‌های تروریستی و اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز سه‌شنبه هنگام دریافت استوار‌نامه حسن عباس سفیر جدید لبنان در تهران، با ‌اشاره به اهمیت حفظ امنیت و ثبات لبنان به عنوان یک کشور بسیار مهم خاورمیانه گفت: جمهوری اسلامی ایران به حمایت‌های خود از دولت و ملت لبنان برای مقاومت در برابر گروه‌های تروریستی و اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.
رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی از همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان و مذاهب مختلف در لبنان، انتخابات اخیر در این کشور را نشان دیگری از اداره لبنان براساس مردمسالاری و نظر مردم دانست و گفت: امیدواریم این انتخابات، وحدت در لبنان را بیش از پیش تقویت، روند شکوفایی اقتصادی این کشور را فراهم و روابط تهران – بیروت را مستحکم‌تر سازد.
«حسن عباس» سفیر جدید لبنان در تهران نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رئیس‌جمهور، تاکید کرد که لبنان مصمم است روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها گسترش و توسعه دهد.
رئیس‌جمهور همچنین هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید اکردیته استونی، با ‌اشاره به روابط دوستانه و صمیمانه ایران و استونی، گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده توسعه همه‌جانبه مناسبات و همکاری‌های فی‌مابین با استونی است.
روحانی از سوی دیگر هنگام دریافت استوارنامه «همیش مک مستر» سفیر جدید نیوزیلند گفت: خروج دولت آمریکا از توافق برجام و انتقال سفارتخانه‌اش به قدس شریف دو ‌اشتباه بزرگ و تاریخی واشنگتن است.


نام:
ایمیل:
* نظر: