پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۵
کد خبر: ۱۳۲۴۴۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
جایزه ویژه‌ای که درحد وعده باقی ماند
کمیته ملی المپیک منتظر رای دادگاه است تا بتواند شرکت کفش ملی را مجبور کند به وعده 2 سال و 18 روز پیش خود عمل کند.

کمیته ملی المپیک پیش از المپیک ریو با چند شرکت تفاهم نامه‌هایی را امضا کرد تا بتواند برای مدال آوران المپیک پاداش‌هایی را بگیرد. یکی از تفاهم نامه‌هایی که آن زمان خیلی به چشم آمد وعده شرکت کفش ملی بود که منوچهر صالحی مدیرعامل وقت آن زمان داد. او در زمان امضاء تفاهم نامه اعلام کرد به طلایی‌های المپیک ریو هر کدام یک جفت کفش طلا به وزن یک کیلوگرم و به قیمت حدود 100 میلیون تومان اهدا می‌شود.
این تفاهم نامه در 7 اردیبهشت سال 1395 به امضا رسید و صالحی عنوان کرد در شهریور همان سال در مراسمی این کفش‌ها به طلایی‌های المپیک اهدا می‌شود. اما پس از المپیک هیچ خبری از تحقق این وعده کفش ملی نشد و با تغییر مدیرعامل آن نیز کلا این ماجرا از سوی این شرکت به فراموشی سپرده شد.
البته کمیته ملی المپیک زمانی که متوجه شد خبری از کفش طلا نیست ، از این شرکت شکایت کرد و البته هنوز هم پرونده در جریان است و دادگاه هنوز رای نهایی را صادر نکرده است. احتمالا در یکی، دوماه آینده تکلیف این ماجرا هم مشخص
می‌شود.
آن زمان کفش ملی توانست خود را با این وعده بر سر زبان‌ها بیندازد و به نوعی از این وعده برای تبلیغ خود استفاده کرد اما در نهایت وعده‌ای بدون تحقق نصیب سه طلایی المپیک ریو شد. البته قهرمانان المپیک (کیانوش رستمی، سهراب مرادی و حسن یزدانی) هم به نظر می‌رسد دیگر از رسیدن به این پاداش ناامید شده‌اند.
با این حال امیدواریم این ماجرا برای مسئولان ورزش ایران درسی شده باشد که در امضاء چنین تفاهم نامه‌هایی شروط سفت و سخت‌تر بگذارند تا حداقل مجبور نباشند بعد از دوسال در دادگاه پیگیر تحقق وعده‌ها باشند.نام:
ایمیل:
* نظر: