دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
کد خبر: ۱۳۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
دستگیری عامل انتشار عکس‌های خانوادگی
رئیس ‌پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که به ازای دریافت یک میلیارد ریال از شاکی، قصد داشت عکس‌های خصوصی و خانوادگی وی را در فضای مجازی منتشر نکند.


به گزارش فارس، سرهنگ تورج کاظمی گفت: چندی پیش خانمی به این پلیس مراجعه و اظهار داشت فردی پس از دوستی با دخترش در فضای مجازی و جلب اعتماد وی، عکس‌های خانوادگی‌اش را در فضای مجازی منتشر کرده است، که ماموران پلیس بررسی موضوع و دستگیری متهم را در دستور کار قرار دادند.کاظمی بیان داشت: تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه فردی با خط ناشناسی با شاکی تماس و اظهار داشت که با دریافت مبلغ یک میلیارد ریال از انتشار بقیه عکس‌های خانوادگی دخترش منصرف خواهد شد.
وی با ‌اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم شماره حساب فرد دیگری را برای دریافت وجه نقد به شاکی معرفی کرده است؛ ادامه داد: با بدست آوردن سرنخ‌هایی از متهم، ماموران این پلیس، موفق شدند متهم را طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کنند.
این مقام انتظامی افزود: متهم در بازجویی انجام شده اعتراف کرد پس از طرح دوستی با دختران، عکس‌های خصوصی و خانوادگی‌شان را می‌گرفته و چون می‌دانسته بدون اطلاع خانواده عکس‌ها را در اختیارش قرار داده‌اند، اقدام به اخاذی می‌کرده است. متهم همچنین اقرار کرد چون از حساب و شماره تلفن سایر ‌اشخاص استفاده می‌کردم، حدس نمی‌زدم پلیس پیدایم کند.کاظمی با بیان اینکه دوستان در فضای مجازی همان غریبه‌ها در فضای حقیقی هستند و باید از ارسال و انتشار هر‌گونه اطلاعات شخصی و عکس در فضای مجازی دوری کرد، خاطر نشان کرد: بهترین دوست و مشاور برای فرزندان، والدین آنها می‌باشد و نظارت والدین در این امور می‌تواند بسیاری از آسیب‌پذیری فرزندان را کاهش دهد.


نام:
ایمیل:
* نظر: