سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
کد خبر: ۱۳۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
روسیه
خبرگزاری تاس: دولت روسیه می‌گوید اقدامات تلافی‌جویانه‌ای را علیه تحریم‌های جدید آمریکا در مجلس این کشور به تصویب می‌رساند. آندره کلتچ، معاون «ونشکونوم بانک» این کشور، گفته، روسیه مجبور خواهد شد دیگر از هیچ محصول آمریکایی استفاده نکند و هرگونه معامله تجاری را با آمریکایی‌ها قطع کند. در حال حاضر دومای روسیه پیش‌نویس قانونی را آماده کرده تا بر اساس آن پارلمان روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه علیه سیاست‌های دشمن‌گرایانه آمریکا وارد شود.
پاکستان
اکسپرس نیوز: سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرده یک موشک کروز با نام «بابر» که نسل ارتقا یافته نسخه‌های پیشین است را با موفقیت آزمایش کرده‌اند. گزارش‌ها حاکی است این موشک توانایی دسترسی به اهدافی با 700کیلومتر فاصله را دارد. به گفته آصف غفوربابر با استفاده از یک تکنولوژی پیچیده و بدون استفاده از جی پی اس می‌تواند اهداف ثابت و متحرک را شناسایی و نابود کند.
کره شمالی
خبرگزاری فرانسه: رسانه‌های رسمی کره‌شمالی دیروز گزارش دادند، رهبر کره‌شمالی شخصا از یک مقام چینی عالیرتبه در پیونگ‌یانگ استقبال کرده و خواستار ایجاد مناسباتی مستحکم‌تر با پکن شده است. در واقع، این دو متحد دیرینه برای بهبود روابط پرتنش خودشان تلاش می‌کنند. ورود هیئت چینی به کره شمالی چند هفته پس از سفر کم سابقه کیم جونگ اون به پکن و دیدار با شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین صورت می‌گیرد.
مجارستان
خبرگزاری آلمان: هزاران تن در بوداپست، پایتخت مجارستان تظاهرات گسترده‌ای را در اعتراض به سیاست‌های «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر و نتیجه انتخابات پارلمانی برگزار کردند. با وجود آن که اوربان بار دیگر در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شده است. تظاهر‌کنندگان دولت را به برگزاری «انتخاباتی ناسالم» متهم می‌کنند. انتخاب اوربان از این جهت اهمیت دارد که وی سیاست‌های مخالف پناهجویان را پیگیری می‌کند. مخالفان دولت خواستار بازشماری آرا هستند و از طریق شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک فراخوانی برای این اعتراض‌ها داده‌اند.
افغانستان
تسنیم: طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرده دولت افغانستان و مقامات آمریکایی به مردم و نمایندگان سنای آمریکا برای حضور بیشتر نظامیان در این کشور دروغ می‌گویند. آنها شانسی برای برنده شدن ندارند و سال خونینی را در پیش خواهند داشت. دولت افغانستان ماه گذشته با ارائه طرح پیشنهادی صلح برای آتش‌بست در نشست روند کابل از طالبان خواست تا با دست کشیدن از جنگ به عنوان یک حزب سیاسی فعالیت کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: