سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
کد خبر: ۱۲۹۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۹
کمیته ملی المپیک در حالی که قرار است ثبت‌نام ماقبل نهایی کاروان را برای حضور در بازی‌های آسیایی انجام دهد که هنوز فهرست نهایی رشته‌های اعزامی را اعلام نکرده است.

سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا هفته آینده باید ثبت‌نام ماقبل نهایی کاروان ایران را انجام دهد اما این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که برخی فدراسیون‌ها هنوز تکلیف خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی نمی‌دادند.
با وجود اینکه چهارماه بیشتر تا آغاز بازی‌های جاکارتا نمانده و تیمهای ملی باید مشغول آماده شدن برای حضور موفق در این رویداد باشند اما زمانی که با برخی از فدراسیون‌ها تماس گرفته می‌شود تا در جریان روند چگونگی آماده شدن خود برای بازی‌های آسیایی قرار بگیریم اعلام می‌کنند هنوز تکلیف خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی نمی‌دانند و حتی اطلاع ندارند و اگر قرار است اعزام شوند چند سهمیه خواهند داشت. البته تکلیف رشته‌های مدال‌آور اتوماتیک وار مشخص است اما رشته‌هایی که شانس مدال ندارند و یا جدیدا به بازی‌های آسیایی اضافه شده‌اند هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برند. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بارها جلساتی را در ستاد عالی برگزار کرده‌اند اما این سؤال پیش می‌آید آیا هنوز به اتفاق نظر نرسیده‌اند که کدام رشته‌ها به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند؟ نکته جالب این است که در ماه‌های پایانی سال 96 بارها عنوان شد تکلیف رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی تا پایان سال مشخص می‌شود اما یک هفته مانده به ثبت‌نام ماقبل نهایی، هنوز برخی رشته‌ها نمی‌دانند در کاروان اعزامی جایی دارند یا نه. این بلاتکلیفی به منزله از دست رفتن زمان برای برخی رشته‌ها است تا خود را برای حضور درجاکارتا آماده کنند.جلسه سرپرستی کاروان هم 20 فروردین برگزار شد و این انتظار می‌رفت اطلاعاتی در خروجی این جلسه ارائه شود اما باز هم تنها عنوان شد که اعضا گزارش‌های خود را ارائه کردند.


نام:
ایمیل:
* نظر: