سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
کد خبر: ۱۲۹۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
وقوع 30 درصد جرایم کشور در تهران
فرمانده انتظامی تهران بزرگ، با ‌اشاره به اینکه 30 درصد جرایم کشور در تهران رخ می‌دهد، گفت: اجرای طرح رعد در شهر تهران، نقطه تحول در عمل و اجرا برای پلیس پیشگیری است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حسین رحیمی در مراسم معارفه رئیس‌جدید پلیس پیشگیری پایتخت، با‌ اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در کلانتری‌ها، افزود: باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشیم.
رحیمی با ‌اشاره به برنامه پلیس پایتخت در تهران اظهارداشت: اولین برنامه تحول در کلانتری‌ها است که باید در این رابطه همت بیشتری داشته باشیم چرا که اصلی‌ترین مسئله در نیروی انتظامی بالاخص کلانتری‌ها سلامت و صحت عمل است، چون مجموعه کارکنان کلانتری باید با ناهنجاری‌ها برخورد کنند و لازم است نیروها با صداقت و رفتارهای صحیح به ایفای نقش بپردازند.
وی، دومین برنامه پلیس پایتخت را حرکت در مسیر فلسفه وجودی تشکیل کلانتری‌ها برشمرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرایم، کشف جرم و دستگیری مجرمان از وظایف اصلی ضابطان قضائی است.
رئیس‌ پلیس تهران، یکی دیگر از برنامه‌های این پلیس را تکریم ارباب رجوع عنوان و ادامه داد : پلیس می‌تواند همچون یک معلم اخلاق عمل کند و علاوه‌بر ارائه خدمات انتظامی به ارباب رجوع، نحوه برخورد اخلاقی را مد نظر قرار دهد.
سردار رحیمی، چهارمین برنامه پلیس پایتخت را اجرای درست و دقیق مأموریت‌ها در زمان اعلام خبر به اپراتور مرکز فوریت‌های پلیسی 110، بیان کرد و افزود: هنگامی که خبری از سوی اپراتور به واحد‌های انتظامی اعلام می‌شود تمامی واحدهای مرتبط باید وارد عمل شوند تا ماموریت‌ها به درستی انجام شود چرا که کاهش فاصله وقوع جرم با کشف جرم رابطه‌ای مستقیم دارد.
وی، آخرین برنامه پلیس تهران بزرگ را اهتمام جدی به نظم و انضباط در کلانتری‌ها اعلام کرد و گفت: انضباط محوری، عملیات و اطلاعات محوری و نیز کشف محوری؛ سه رکن اساسی در مأموریت‌های پلیس است که باید در کلانتری‌ها مد نظر قرار گیرد.رئیس ‌پلیس پایتخت با بیان اینکه80 درصد نیروهای کلانتری‌ها باید در حوزه‌های عملیاتی به کارگیری شوند تا در پیشگیری از وقوع جرم و دستگیری مجرمان به نحوی شایسته عمل کنیم، گفت: تحول در مرکز 110 کلانتری‌ها به زودی آغاز می‌شود تا رسیدگی به امور شهروندان سریع‌تر انجام شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: