سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۸
کد خبر: ۱۲۹۹۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: مترو هشتگرد-قزوین از محل سرمایه‌گذاری خارجی و به روش فاینانس احداث خواهد شد.

داوود محمدی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: پیگیر جذب و نهایی کردن سرمایه‌گذار خارجی برای احداث و راه‌اندازی خط مترو هشتگرد-قزوین هستیم.
وی با بیان اینکه اجرای این طرح به 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است،اضافه کرد: به علت محدودیت منابع اعتباری دولت و وزارت راه و شهرسازی، تنها روش تامین مالی این پروژه فاینانس و جذب سرمایه‌گذاران خارجی است.
نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: تاکنون جهت جذب سرمایه‌گذار برای این طرح بزرگ عمرانی و زیرساختی، با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه با سرمایه‌گذارانی از کشورهای سوییس و چین مذاکره شده است و امیدواریم در این خصوص طی آینده نه چندان دور به نتیجه برسیم.
وی با رد برخی صحبت‌ها در گذشته مبنی بر مخالفت وزارت راه و شهرسازی و منتفی بودن اجرای این طرح،گفت: وزارت راه مخالف این طرح نیست بلکه اعلام کرده بود با توجه به اجرای دوخطه سازی خط آهن قزوین-تهران و قابل توجه بودن اعتبارات مورد نیاز این پروژه، قادر نیست طرح دیگری را به شکل همزمان در استان قزوین اجرا و به سرانجام
برساند.
محمدی اظهار کرد: ساخت مترو هشتگرد-قزوین بدون شک توجیه اقتصادی لازم را داراست و از جهات مختلف به رشد و توسعه قزوین می‌انجامد و موجب رفاه حال بیشتر مردم استان می‌شود.
طول مسیر درنظر گرفته شده برای پروژه مترو هشتگرد-قزوین که مطالعات آن انجام شده است، 74 کیلومتر می‌باشد.
در صورت اجرای این طرح، خط مترو پایتخت پس از اتصال به کرج و هشتگرد به طول 140 کیلومتر به قزوین می‌رسد.نام:
ایمیل:
* نظر: