يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۹
کد خبر: ۱۲۹۱۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: طبق قانون حق عائله‌مندی صرفاً شامل حال زنان سرپرست خانوار می‌شود.فرحناز مینایی‌پور درباره سرانجام پرداخت حق عائله‌مندی به زنان مجرد در وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: در سال 86 که قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب شد براساس آن زنان سرپرست خانوار حق عائله‌مندی دریافت می‌کردند.
مینایی‌پور افزود: در سال 90 استفساریه‌ای از رئیس‌مجلس انجام شد مبنی بر اینکه آیا حق عائله‌مندی شامل حال زنان مجرد هم می‌شود که در پاسخ عنوان شد حق عائله‌مندی به این زنان نیز تعلق می‌گیرد و بر این اساس زنان مجرد نیز مشمول دریافت شدند.
وی ادامه داد: اخیراً به دیوان عدالت اداری شکایت شده است و هیئت عمومی دیوان حکم داده که حق عائله‌مندی صرفاً شامل حال زنان سرپرست خانوار می‌شود و زنان مجرد مشمول دریافت آن نیستند.
به گفته مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش، در سال‌های گذشته نیز به‌اشتباه حق عائله‌مندی به زنان مجرد پرداخت می‌شد و اگر بخواهیم به زنان مجرد این مبلغ را پرداخت کنیم مردان مجرد نیز مشمول آن می‌شوند و از سوی دیگر این سؤال مطرح است که مگر زنان مجرد عائله دارند؟
وی در پاسخ به این پرسش که ممکن است برخی زنان مجرد سرپرستی پدر یا مادر مسن خود را عهده‌دار باشند، عنوان کرد: قانون به طور مشخص اعلام کرده است که حق عائله‌مندی صرفاً شامل حال زنان سرپرست خانوار می‌شود، یعنی زنانی که همسر آنها از کار افتاده بوده و فرزندان تحت سرپرستی او قرار دارند و یا زنانی که همسر آنها فوت کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: