سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۸
کد خبر: ۱۲۸۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴
استاندار کرمانشاه:
استاندار کرمانشاه گفت: عملکرد بانک‌ها در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده و پرداخت تسهیلات به آسیب‌دیدگان استان به هیچ عنوان مطلوب نیست.

هوشنگ بازوند در ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: عملکرد بانک‌ها در بحث پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان اصلا مطلوب نیست و باید اصلا شود.
وی افزود:‌ مدیران عامل بانک‌ها از من خواستند که در سفر رئیس‌جمهوری به کرمانشاه عملکرد بانک‌ها را تایید کنم اما با این وضعیتی که می‌بینم ما نمی‌توانیم از بانک‌ها حمایت کنیم.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: متاسفانه مدیران بانک‌ها درک نمی‌کنند که مردم در کانکس و زیرچادر هستند و هرچه زودتر باید برای بازسازی مناطق زلزله‌زده تلاش کرد.
بازوند ادامه داد: 21 هزار واحد برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند که 11 هزار واحد اخذ قرارداد کرده‌اند و تنها پنج هزار واحد تسهیلات دریافت کرده‌اند.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه مدیران کم‌کار در بازسازی مناطق زلزله‌زده به سرعت برکنار خواهند شد، اظهار داشت: رهبرمعظم انقلاب بر سرعت عمل در بازسازی مناطق زلزله‌زده تاکید دارند و هیچ‌کس حق ندارد، سرعت بازسازی مناطق زلزله‌زده را کاهش دهد.
بازوند تأکید کرد: بانک‌ها موظف هستند تا امروز گزارش خود را درباره علل کندی پرداخت تسهیلات بررسی کرده و به ما اعلام کنند.
وی گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مسکن، فرماندار، معاون عمرانی و مدیر شعب بانک‌ها تنظیم می‌شود تا زمان اخذ قرارداد تا پرداخت تسهیلات مشخص شود.نام:
ایمیل:
* نظر: