چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۰
کد خبر: ۱۲۸۵۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
با حضور رئیس ‌مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت
۲۱۰ دستگاه اتوبوس جدید شهری با حضور رئیس ‌مجلس شورای اسلامی در مشهد رونمایی شد.

به گزارش مهر، مراسم رونمایی از ۲۱۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس شهری جدید بعدازظهر روز دوشنبه با حضور علی لاریجانی در مشهد انجام شد.
این اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها دارای قابلیت‌هایی از جمله استاندارد آلایندگی یورو چهار‌، سیستم تهویه مطبوع، مناسب‌‌سازی‌شده برای توانیابان و رمپ معلولان هستند. همچنین این اتوبوس‌ها مجهز به فیلترBPF که کاهنده آلاینده‌ها بوده می‌باشند.
رئیس ‌مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: استفاده از ناوگان اتوبوس و مینی‌بوس از راه‌هایی است که می‌تواند ترافیک شهر را سهل‌‌تر و دسترسی مردم را به مناطق مختلف آسان‌‌تر کند.
وی افزود: در بودجه سال آینده کشور مانند سال گذشته ردیف بودجه‌ای برای سه شهر زیارتی کشور در نظر گرفته شده که اگر سازمان برنامه و بودجه به این بخش‌ها توجه کند می‌توان از این ردیف بودجه‌ای برای زیرساخت‌های شهرهای زیارتی استفاده کرد.
لاریجانی تصریح کرد: به کلانشهرها اجازه داده شده که از راه انتشار اوراق مشارکت برای حمل‌ونقل و نوسازی بافت فرسوده استفاده کنند، مشهد دارای بافت‌های فرسوده است لذا شهرداری این شهر می‌تواند با فروش اوراق مشارکت منابع اولیه برای نوسازی بافت فرسوده را فراهم کند.رئیس ‌مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با مساعدت رهبر معظم انقلاب مقرر شد دولت از طریق فاینانس در حدود هفت یا هشت میلیارد دلار قراردادهایی در زمینه خطوط ریلی شامل مترو و راه‌آهن را منعقد کند و ۱۵ درصد سهم دولت و شهرداری‌هایی که مشکل منابع مالی دارند، از صندوق توسعه تامین شود.نام:
ایمیل:
* نظر: