چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
کد خبر: ۱۲۸۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۰
واتیکان قصد برگزاری یک دوره فشرده یک هفته‌ای را برای کشیش‎های کاتولیک با عنوان «هنر جن‌گیری و تعقل درباره شیطان‌پرستی» دارد.

به گزارش خبرگزاری «TPI» ایتالیا، این دوره آموزشی فشرده در ماه آوریل (فروردین) آینده در دانشگاه «رجینا اپوستولوروم» در شهر رم برگزار می‌شود. هدف از این دوره آموزشی، ایجاد شمار کافی از کشیش‎هایی است که بتوانند با این پدیده مقابله کنند. عمل جن‎گیری به کشیش‌هایی واگذار می‌شود که دارای تعادل روانی و روحی باشند.
واتیکان مقر کلیسای کاتولیک می‌گوید که برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون پدیده جن‌زدگی در ایتالیا، تصمیم به تشکیل و راه‌اندازی این دوره کرده است.
گفته می‌شود که موارد جن‌زدگی در ایتالیا در سال‌های اخیر سه برابر شده است و واتیکان سالانه 500 هزار درخواست برای موارد جن‌گیری دریافت می‌کند. جن‎‌گیری یک عمل به رسمیت شناخته شده در قوانین کلیسای کاتولیک است و تنها می‌تواند با داشتن یک مجوز که از سوی اسقف و فقط در داخل کلیسا اعطا شود، صورت بگیرد.
انجمن بین‎المللی جن‌گیران تاسیس سال 1990 میلادی که توسط واتیکان به رسمیت شناخت شده است، به بیش از 200 عضو در سراسر جهان مجوز جن‎گیری داده است.
جالب اینکه علاقه به این مراسم پس از اکران فیلم «جن‌گیر» در سال 1973 به کارگردانی «ویلیام فریدکین» دوباره پدیدار شد. پس از این فیلم درخواست‎ها برای جن‌گیری در شیکاگو در آمریکا بشدت افزایش پیدا کرد تا جایی که اسقف شهر مجبور به منصوب کردن جن‌گیرها برای پاسخ به این درخواست‎ها شد.«بنینگو پالیلا» جن‎گیر و کشیش ایتالیایی در رادیو واتیکان اظهار داشت که هدف از تشکیل این دوره فشرده آموزشی، تامل غنی و متنوع در‌باره موضوعی است که برخی اوقات، ناگفته و بحث برانگیز است.
نام:
ایمیل:
* نظر: