چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
کد خبر: ۱۲۸۴۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: در چارچوب قرارداد فروش گازهای همراه نفت به بخش خصوصی، تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت مجتمع پارسی کلاستر به شرکت سرمایه‌گذار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، بیژن عالی‌پور اظهار کرد: این شرکت در راستای سیاست‌های شرکت ملی نفت ایران برای حفاظت از محیط زیست، کاهش آلاینده‌ها و بهینه‌سازی تولید و مصرف انرژی، سال گذشته دو قرارداد فروش گازهای مشعل، با سرمایه‌گذاران داخلی امضا کرد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزود:  مقرر شد در قالب این قراردادها بخشی از گازهای همراه نفت واحدهای بهره‌برداری مارون 3، مارون 6، منصوری، کرنج و پارسی به منظور فرآوری و استفاده در تولید برق در اختیار آن دو شرکت ایرانی گذاشته شود.
وی با اشاره به این که مقدمات و احداث تاسیسات مورد نیاز در مجتمع پارسی- کلاستر، برنامه پیش راه‌اندازی تاسیسات فرآوری گاز مشعل در جوار این مجتمع به اتمام رسیده است افزود: با تحویل روزانه سه میلیون فوت مکعب گاز مشعل به تاسیسات شرکت سرمایه‌گذار در چارچوب قرارداد فی مابین، این پروژه به مرحله پیش راه‌اندازی رسید.
عالی پور عنوان کرد: حفظ منابع ملی و محیط زیست با پیشگیری از هدرسوزی گازهای همراه نفت، بهینه‌سازی تولید و مصرف انرژی، بهره‌گیری از توان مالی و ظرفیت بخش غیردولتی در سرمایه‌‌گذاری های کلان و اشتغال زایی و کسب درآمد از دستاوردهای این طرح است.
وی مسئولیت اجرای این طرح را به عهده معاونت بهینه‌سازی مصرف انرژی این شرکت دانست و گفت: طرح فروش گازهای ارسالی به مشعل با تضمین خرید محصول فرآوری شده یا برق تولیدی از نیروگاه‌های کوچک گازی، ابتکاری است که در میان مدت از سوزاندن گازهای همراه جلوگیری کرده و علاوه بر آثار مثبت زیست‌محیطی صرفه‌جویی قابل توجهی در زمینه صیانت از منابع انرژی دارد.نام:
ایمیل:
* نظر: