شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
کد خبر: ۱۲۸۴۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
پویشی دانشجویی برای حمایت از تولید ملی
مدتی است که پویشی دانشجویی با نام «پای کار ایرانیم» به منظور حمایت از تولیدات داخلی، در فضای مجازی به راه افتاده است. به گفته دست‌اندرکاران این پویش دانشجویی، ایده راه‌اندازی این پویش، زمانی به ذهن آنها رسید که احساس کردند در بحث حمایت و مصرف کالاهای داخلی در کشور، فقدان حرکتی منسجم و مردمی وجود دارد.
یکی از ویژگی‌های شاخص این پویش،‌ عدم وابستگی آن به احزاب و جناح‌های سیاسی فعال در کشور بوده و گفتنی است که تاکنون نمایندگانی از سلایق مختلف سیاسی، حمایت خود را از این پویش دانشجویی اعلام کرده‌اند.
براساس آمار و اطلاعات موجود، سال گذشته حدود 1 میلیون و 420 هزار نفر از کارگران فعال در حوزه صنعت در کشور، شغل خود را از دست داده‌اند که بخشی از این اتفاق به دلیل اتخاذ سیاست‌های نادرست دولت در حوزه واردات کالا و بخشی دیگر، عدم اقبال عمومی برای خرید کالاهای تولید داخلی بوده است.
در همین راستا، دست‌اندرکاران پویش دانشجویی «پای کار ایرانیم» چند روزی است که به منظور حمایت از تولیدات داخلی، دایره فعالیت‌های خود را از فضای مجازی به فضای حقیقی گسترش داده‌ و در اولین اقدام، با برقراری ایستگاه‌هایی در بازار بزرگ تهران، مردم حاضر در بازار را به خرید محصولات تولید داخل تشویق می‌کنند.
البته طراحان پویش «پای کار ایرانیم» از دیگر رسانه‌های مکتوب و تصویری درخواست کردند که با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و با علم به این موضوع که بخش قابل توجهی از مردم، مایحتاج سالیانه خود به ویژه پوشاک را در این ایام تهیه می‌کنند، تمام تلاش خود را در تبلیغ کالای تولید داخل به کار بندند.
گفتنی است، فعالان فضای مجازی می‌توانند با عضویت در پویش «پای کار ایرانیم» به نشانی @payekareiranim در شبکه‌های اجتماعی، علاوه‌بر پیگیری و حمایت از فعالیت‌های این گروه، تصاویر منتخب خود را که در راستای حمایت از تولیدات داخلی است، در این کانال به‌اشتراک بگذارند.


نام:
ایمیل:
* نظر: