يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۸
کد خبر: ۱۲۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
واکنش عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به اظهارات نوبخت:
پس از آنکه سخنگوی دولت با حمله به منتقدان مدعی شده نقد آمار مرکز آمار، تشکیک در آمار نظام است، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از حجم بالای مراجعات مردم برای ‌اشتغال خبر داد.سخنگوی دولت دو روز پیش در نشست خبری با خبرنگاران، به سیاق مقامات ارشد دولت، بار دیگر به منتقدان حمله‌ور شده و ادعا کرد، مخالفت با آمارهای دولتی‏، تشکیک در آمار نظام است!
محمدباقر نوبخت با‌‌اشاره به اقدامات دولت در سال جاری برای‌اشتغال‌زایی، مدعی شد در پاییز سال ۹۶ حدود ۹5۰ هزار نفر وارد بازار کار شده‌اند.
بر‌خلاف آنکه دولت تلاش می‌کند منتقدان آمار خود را به یکی دو رسانه محدود کند و به آنها برچسب ضدیت با نظام بزند، اما چنانچه در گزارش دیروز کیهان مطرح شد، بسیاری از کارشناسان و رسانه‌های حامی دولت نیز درباره صحت آمار دولت و کیفیت آنها تشکیک نموده‌اند.
در همین رابطه، روز گذشته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص میزان ‌اشتغال و بیکاری در کشور به رادیو گفت: اکنون منظور از آمار بیکاری، بیکاری مطلق است یعنی افرادی که هیچ شغلی ندارند در صورتی که بسیاری از افراد هستند که در واقع بیکار هستند اما بیکار مطلق نیستند.
عباس گودرزی افزود: اکنون آمار رسمی بیکاری 10 درصد اعلام می‌شود اما این رقم، میانگین است و در برخی از نقاط کشور وضعیت به‌مراتب بدتر از این عدد است.
وی گفت: برای آمار بیکاری و‌ اشتغال لازم نیست به آمار و ارقام تکیه کرد و از حجم مراجعات مردم به دفتر نمایندگان حوزه‌های انتخابیه و سایر مسئولان می‌توان به حجم معضل بیکاری در کشور پی برد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال مسئله اساسی کشور از سوی مقام معظم رهبری رونق تولید و ایجاد ‌اشتغال بود گفت: توصیه رهبری به دولتمردان این بود که در راه‌حل معضل بیکاری شب و روز کار کنند و این معنایش کار جهادی و از سر تکلیف است و نه به‌جهت رفع مسئولیت که در این مورد متأسفانه مسئولان نمره قابل قبولی نمی‌گیرند.
گودرزی با ابراز اینکه شیوه صحیح گزارش‌دهی در رابطه با‌ اشتغال این است که مسئولان بیایند گزارش دهند در این سالی که به نام ‌اشتغال است چند کارخانه نیمه‌تعطیل و تعطیل را بازگشایی کردند یا برای حل مشکلات آن برنامه داشتند.


نام:
ایمیل:
* نظر: