پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۶
کد خبر: ۱۲۷۹۷۱
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
پیروزی دشوار بانک سرمایه در نخستین فینال لیگ برتر والیبال
در نخستین دیدار فینال لیگ برتر والیبال تیم بانک سرمایه در خانه والیبال موفق شد تیم خاتم اردکان را با نتیجه سه بر دو شکست دهد و گام بلندی برای کسب سومین قهرمانی پیاپی خود بردارد.
 دور رفت مرحله پایانی لیگ برتر والیبال دیروز از ساعت ۱۷ با برگزاری دیدار تیم های بانک سرمایه و خاتم اردکان برگزار شد. در این دیدار که در حضور هزار تماشاگر و همچنین ایگور کولاکویچ و با قضاوت محمد شاهمیری آغاز شد بانک سرمایه که سومین حضور متوالیش در فینال لیگ برتر را تجربه می‌کرد، موفق شد برابر تیم شگفتی‌ساز خاتم در دیداری سخت با نتیجه 3 بر2 به پیروزی دست یابد. بانک سرمایه با کسب این پیروزی در فینال گام بلندی برای کسب سومین عنوان قهرمانی پیاپی برداشت.
بانک سرمایه که پس از ایستادن در رده نخست دور گروهی در مراحل حذفی موفق شد تیم های هاوش‌گنبد و پیکان تهران را از پیش رو بردارد و پا به دیدار پایانی بگذارد در نخستین دیدار از این مرحله با وجود اینکه دو بر یک عقب افتاد توانست ترمز خاتم اردکان شگفتی ساز را بکشد و خیز بلندی برای هت‌تریک در کسب عنوان قهرمانی لیگ بردارد. بانک سرمایه در ست های اول و چهارم و پنجم این دیدار با نتایج ۲۵ - ۱۹ ، ۲۵ - ۱۵ و ۱۵ - ۱۱ به برتری دست یافت و  تیم خاتم اردکان نیز در ست های دوم و سوم با نتایج ۲۴ - ۲۶ و ۲۵ - ۲۷ به پیروزی رسید.
در سوی مقابل شاگردان عباسعلی میرحسینی که در دور گروهی در رده هفتم قرار گرفته بودند و تا پیش از آغاز مرحله حذفی حتی خوشبین‌ترین هوادار خاتم هم پیش‌بینی حضور این تیم در فینال را نمی داد موفق شد تیم‌های سایپا تهران و شهرداری تبریز را در مراحل حذفی از پیش رو بردارند اما در برابر تیم پرستاره بانک سرمایه با وجود حمایت های هوادارنش در خانه والیبال با وجود پیروزی در ست‌های دوم و سوم در پایان نتیجه را به حریف قدرتمندش واگذار کرد. بدین ترتیب به نظر می‌رسد بانک سرمایه یک شنبه هفته آینده در اردکان کار سختی برابر حریف خواهد داشت.
در این دیدار لوکاس ژیگادلو، عادل غلامی، شهرام محمودی، محمد موسوی، فرهاد قائمی و مجتب میرزاجانپور برای بانک سرمایه و حسن صنوبر، محمد طاهر وادی، اکبر ولایی، جواد حسین‌آبادی، محمد رزی‌پور و حسین امیری  برای خاتم اردکان شش نفر آغاز کننده بازی بودند‌.
دیدار برگشت فینال لیگ برتر والیبال یکشنبه هفته آینده از ساعت ۱۷ در سالن آیت‌الله خاتمی اردکان برگزار می‌شود و در صورت پیروزی خاتم دیدار سوم روز چهارشنبه در خانه والیبال انجام می شود‌.
در مرحله پایانی لیگ برتر والیبال هر تیمی که بتواند در دو بازی از سه دیدار به پیروزی برسد عنوان قهرمانی را از آن خود خواهد کرد.
همچنین با اعلام مسئولان سازمان لیگ مبنی بر رضایت تیم‌های شهرداری تبریز و پیکان تهران بر عدم برگزار دیدار رده‌بندی هر دو تیم در رده سوم مشترک قرار گرفتند.


نام:
ایمیل:
* نظر: