يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۳
کد خبر: ۱۲۷۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
عضو کمیته حقوقی و قضایی اتحادیه جهانی کشتی با بیان اینکه انتصاب سرپرست توسط وزیر ورزش و جوانان می‌تواند باعث تعلیق فدراسیون کشتی شود، گفت: این موضوع بر خلاف اساسنامه اعلامی از سوی ایران به اتحادیه جهانی کشتی است.


وثوق احمدی درباره مطرح شدن برخی خبرها مبنی بر اینکه وزارت ورزش و جوانان قصد دارد برای فدراسیون کشتی سرپرست بگذارد و اینکه آیا این موضوع بر اساس اساسنامه فدراسیون کشتی و اتحادیه جهانی است یا خیر اظهار کرد: پس از اینکه اتحادیه جهانی کشتی چندی پیش نسبت به برخی بندهای اساسنامه فدراسیون کشتی ایران‌اشکالات جدی را وارد کرد و چندین بار نامه‌نگاری نیز با فدراسیون کشتی ایران داشت تا این موارد اصلاح شود، جلسه مجمع فدراسیون کشتی با حضور داورزنی، معاون وزیر ورزش و جوانان و تمامی اعضای مجمع فدراسیون کشتی من جمله روسای هیئت‌های کشتی و‌اشخاص حقیقی و حقوقی عضو در مجمع برگزار شد و در نهایت ‌اشکالات وارد شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی نسبت به اساسنامه قدیم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آن گونه که اتحادیه جهانی کشتی در نظر داشت، اساسنامه جدید به تصویب تمامی اعضا رسید و به اتحادیه جهانی کشتی ارسال شد.
عضو کمیته حقوقی و قضایی اتحادیه جهانی کشتی ادامه داد: در اساسنامه جدید برخی بندها اصلاح شد من جمله اینکه در اساسنامه قدیم اختیار برکناری یا انتصاب رئیس ‌فدراسیون و همچنین تعیین سرپرست بر عهده رئیس‌ سازمان تربیت بدنی سابق و یا وزیر ورزش بود که با توجه به‌اشکال اتحادیه جهانی کشتی نسبت به این بند در اساسنامه جدید، این موضوع اصلاح شد و با رای مجمع اعلام شد رئیس ‌باید استعفای خود را به مجمع اعلام کند و در نهایت اعضای مجمع جلسه فوق‌العاده تشکیل دهند تا درخواست استعفای رئیس ‌فدراسیون را قبول و یا رد کنند. وی خاطرنشان کرد: اگر اعضای مجمع با استعفای رئیس ‌فدراسیون موافقت کنند، باید سرپرست فدراسیون با نظر اعضای مجمع انتخاب شود تا امور فدراسیون را تا زمان برگزاری انتخابات، اداره کند. وثوق احمدی تصریح کرد: لذا اگر خلاف اساسنامه در این مورد اقدام شود، می‌تواند دخالت دولت در امور فدراسیون تلقی شده و عواقبی همچون تعلیق فدراسیون کشتی را در پی خواهد داشت. بنابراین باید این موضوع به صورت دقیق، قانونی و بر اساس مفاد اساسنامه جدید که به اطلاع اتحادیه جهانی کشتی رسیده انجام شود. اتحادیه جهانی کشتی با توجه به شرایط پیش آمده بر روی کشتی ایران نظارت ویژه‌ای دارد و هر کاری بر خلاف اساسنامه انجام شود می‌تواند عواقب بدی را برای کشتی ایران در پی داشته باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: