پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۸
کد خبر: ۱۲۷۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
سیرالئون به‌جای لیبی حریف ایران شد
تیم ملی فوتبال ایران تا پیش از رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه 8 بازی تدارکاتی برگزار خواهد کرد.مهدی تاج رئیس ‌فدراسیون فوتبال گفت: شرایط خوبی برای تیم ملی فراهم شده است. با وجود قراردادی که با فدراسیون لیبی داشتیم، آنها نتوانستند تیمشان را آماده بازی دوستانه با ایران کنند. بر همین اساس تیم سیرالئون را هماهنگ کردیم که 26 اسفندماه در ورزشگاه آزادی با تیم ملی فوتبال ایران یک دیدار دوستانه داشته باشد. بدیهی است در روزهایی غیر از روز فیفا هماهنگ کردن یک تیم آن هم در فاصله زمانی که ما داشتیم سخت بود که خوشبختانه توانستیم این بازی را نهایی کنیم.
وی در ادامه بیان کرد: در فروردین ماه 97 دو بازی تدارکاتی برای تیم ملی در نظر گرفته شده است. سوم فروردین، تیم ملی ایران به مصاف تیم تونس می‌رود که این دیدار در کشور تونس برگزار می‌شود. پس از آن روز هفتم فروردین ماه یک دیدار دوستانه با تیم الجزایر خواهیم داشت که این بازی در اردوی تدارکاتی تیم ملی در اتریش، برگزار می‌شود.
تاج در ادامه اظهارکرد: دو بازی دوستانه هم در اردیبهشت ماه در تهران خواهیم داشت و در روزهای 21 و 28 اردیبهشت به ترتیب به مصاف تیم‌های ملی فوتبال سوریه و ازبکستان خواهیم رفت. پس از آن، تیم ملی اردویی تدارکاتی در کشور ترکیه برگزار خواهد کرد که در آنجا دو دیدار دوستانه با تیم‌های ملی فوتبال ترکیه و یونان در روزهای 7 و 12 خردادماه انجام می‌دهد. آخرین بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران پیش از رقابت‌های جام جهانی برابر تیم لیتوانی در روز 18 خرداد ماه در کشور روسیه است.
رئیس‌فدراسیون با ‌اشاره به بازی‌های دوستانه تیم ملی گفت: این بازی‌ها براساس نیاز و پیشنهاد تیم ملی پیش‌بینی شده است که به نظرم دیدارهای تدارکاتی مناسبی است. امیدوارم تیم ملی ایران بتواند در روسیه عملکرد شایسته‌ای داشته باشد.
تاج در پایان درخصوص میزبانی ایران از تیم‌های عربستانی گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (دیروز) نامه‌ای در پاسخ به نامه ما ارسال کرد که در آن نوشته شده درخواست ایران را در کمیته مسابقات آینده در دستور کار قرار خواهند داد. البته بعید می‌دانم که به بازی‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا برسد.نام:
ایمیل:
* نظر: