پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲
کد خبر: ۱۲۶۱۹۴
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۹
کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان با حضور سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در زاهدان برگزارشد.فرمانده کل سپاه پاسداران دراین کنگره با بیان اینکه انقلاب اسلامی همچنان پویا و زنده در حال پیش روی است، گفت: مردمی‌‌ترین نظام در جهان، نظام مقدس جمهوری‌اسلامی است.
به گزارش خبرگزاری فارس سرلشکر محمدعلی جعفری دیروز در کنگره ملی شهدا که با حضور مردم اعم از شیعه و سنی، خانواده معظم شهدا و جمعی از مسئولان در مصلی قدس زاهدان  برگزار شد،  اظهار کرد: دشمنی‌ در راستای ایجاد نا امنی مهم‌ترین اقدامی است که دشمنان از ابتدای انقلاب در اطراف ایران از جمله جنوب شرق کشور برنامه‌ریزی کردند و توطئه چیدند که بیش از 2 هزار شهید در راه امنیت از افتخارات بزرگ این منطقه است که شیعه و سنی در کنار هم برای مقابله با نا امنی‌ها تلاش کردند.
وی افزود: بعد از دو سال از پیروزی انقلاب دشمنان جنگ را به ما تحمیل کردند جنگی که می‌توانست کشور را به نابودی بکشاند که اگر نبود همت بلند شهیدان امروز معلوم نبود سرنوشت کشور چه می‌شد و در کجا قرار داشتیم.
وی ادامه داد: ملت‌های دیگر نیز باور کردند می‌شود با دست خالی جلو دشمن ایستاد و امروز عراق، سوریه، یمن، لبنان و فلسطین را می‌بینیم که با پیمودن همین راه دنبال استقلال و آزادی خود هستند که هر کشوری همین راه را پیش گرفته موفق و پیروز و سربلند بوده است.
وی گفت:  تهاجم فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در ابعاد مختلف وفشارهای اقتصادی تحریم‌هاودرکنار آن ناامنی وغیره از برنامه‌های بعدی دشمن بود که بعد از جنگ سرلوحه دشمن قرار گرفت که مردم با آن مقابله کردند و می‌کنند امروز  افتخار می‌کنیم در این چهل سال در مقابل اینهمه دشمنی دنیای استکبار ایستادگی کرده‌ایم.
سرلشکر جعفری از عوامل اصلی پیروزی و حفظ انقلاب اسلامی و شکست دشمنان را  حمایت گسترده مردمی از روی اعتماد و عشق و ایمان، هدایت‌های هوشمندانه رهبری معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: رهبری معظم با هدایت و نصیحت‌های هوشمندانه خود با درایت و با نیروی ایمان و تقوایی که دارند این نظام را رهبری و هدایت می‌کنند.
وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی، وحدت و انسجام ملی ما در میان همه اقوام و مذاهب در کشور است که دشمن سعی می‌کند این وحدت را از بین ببرداما بیداری و هوشیاری مردم و اعتقادشان به انقلاب اسلامی مانع به ثمر رسیدن توطئه‌های دشمن شده است.
جعفری تاکید کرد: باید بدانیم چالش‌های بزرگ و موانع بزرگی سر راه داریم ودر داخل کشور برای محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی عدالت، رفع تبعیض، رفع فساد و رشد مادی جامعه هدف‌های عالی و والای انقلاب است که بخشی از آن محقق شده و بخش دیگر آن در حال تحقق است.
وی گفت: مردم‌سالاری دینی برای محقق ساختن اهداف انقلاب تنها راه است و حل بحران‌های اجتماعی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است.
جعفری تاکید کرد:  بدانیم بزرگ‌ترین چالش ما در کشور تفاوت دیدگاهی است که وجود دارد دیدگاهی مخالف دیدگاه اسلام ناب محمدی(ص)  است این تفاوت در دیدگاه به صورت مبنایی مشکل اصلی در اداره کشور است، دیدگاه اسلام ناب را رهبری ترسیم می‌کند، نقش رهبری همین است که هیچ کشوری در دنیا از این نعمت برخوردار نیست،و هر زمان دیدگاه انقلابی بومی ایرانی متکی به مردم، توانمندی‌ها، ذخایر و منابع خودمان حاکم شد مشکلات حل می‌شود.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: مردم در انتخاب‌ها تلاش کنند که افرادی را که در اداره کشور نگاه‌شان و باورشان به توانایی‌های بومی و اقتصاد مقاومتی است، انتخاب کنند.
همچنین ، دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان در این آیین گفت: این استان مفتخر به داشتن 2 هزار و 58 شهید است که تمام اطلاعات آنها در بانک اطلاعاتی جامع وکامل ثبت شده است.
سرتیپ حسین معروفی بیان کرد:
از 2 هزار و 55 شهید سیستان وبلوچستان 934 شهید مربوط به دوران دفاع مقدس هستند و 206 شهید توسط ضدانقلاب و 749 شهید توسط ‌اشرار، 9 شهید مدافع حرم خارج از مرزهای کشور و 157 شهید در دیگر حوادث به شهادت رسیدند.
وی تصریح کرد: از مجموع 934 شهید دوران دفاع مقدس سیستان و بلوچستان 140 شهید اهل تسنن و 794 شهید تشیع هستند.
وی ادامه داد: رضا زرگران با 73 سال مسن‌ترین شهید دفاع مقدس و سبیل اخلاقی از اهل سنت نیکشهر با 11 سال و هشت ماه و محمد هاشمی از اهل تشیع با حدود 13 سال سن جوان‌ترین شهدای جنگ تحمیلی از سیستان و بلوچستان هستند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: این استان مفتخر به داشتن 65 خانواده 2 شهید، هفت خانواده سه شهید و 2 خانواده چهار شهید است..
به گزارش ایرنا دراین کنگره که در مصلای قدس زاهدان برگزار شد سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، شماری از مسئولان کشوری و لشکری، اقشار مختلف مردم بسیجی و خانواده معظم شهدای استان حضور داشتند.نام:
ایمیل:
* نظر: