پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
کد خبر: ۱۲۶۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۸
با 4 هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه19 طرح دریایی و بندری هرمزگان با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در مراسم بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس گفت: برای راه‌اندازی این طرح‌ها 4 هزار و 500 میلیارد ریال هزینه شده است.
الله‌مراد عفیفی‌پور افزود: از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها بهره‌برداری از 2 مخزن نگهداری فرآورده‌های نفتی در بندر خلیج ‌فارس به ارزش 580 میلیارد ریال و ‌اشتغال‌زایی 90 نفر، پایانه لجستیک کالا و کانتینر با هزینه 470 میلیارد ریال و ایجاد شغل برای 100 نفر در زمین‌های پشتیبانی بندر شهید رجایی است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از مرحله نخست فاز 3 طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی با هزینه 2 هزار میلیارد ریال معادل 46 میلیون یورو شامل ساخت 400 متر اسکله و لایروبی یک میلیون و 200 هزار مترمکعب از حوضچه سوم این بندر و نیز دیوارکشی زمین 2هزار و700 هکتاری بندر شهید رجایی به طول 20 کیلومتر با استفاده از قطعه پیش‌ساخته بتن آرمه با هزینه 170 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده محسوب می‌شوند.
وی یادآور شد: برای طرح‌های مذکور که از اهمیت بالایی برخوردار بودند نزدیک به 3 هزار و 220 میلیارد ریال هزینه شده و یک هزار و 280 میلیارد ریال نیز در سایر طرح‌ها هزینه شده است.
وی ادامه داد: همچنین 5 فروند اسکله فلزی شناور، ساختمان مامورسرای بندر هرمز، مرکز امداد و نجات دریایی بندر شهید حقانی، لایروبی بندر جاسک و تجهیز پایانه بین‌المللی خلیج ‌فارس در بندر شهید باهنر مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، تامین عمده منابع مالی این طرح‌ها را از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و بخشی دیگر را نیز از محل سرمایه‌‌گذاری بخش خصوصی عنوان کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: