پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۱۲۶۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۸
رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه: رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه گفت: دولت 24 هزار میلیارد ریال اعتبار برای خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده مصوب کرد.
طهمورث الیاسی افزود: این اعتبار در راستای پرداخت تسهیلات و بخشی نیز برای استمهال وام‌های زلزله‌زدگان هزینه می‌شود.
وی اظهار کرد: پیشتر نیز در چهارچوب مصوبه‌های گذشته، دولت 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب پرداخت کمک‌های بلاعوض و پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان غرب استان کرمانشاه اختصاص داده بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری برای رسیدگی به امور زلزله‌زدگان و رفع مشکلات و مسایل آنان، بیان کرد: همچنین پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیز توسط دولت برای بازسازی و ایجاد زیرساخت‌های مناطق زلزله‌زده مانند آب، راه و سایر بخش‌های اقتصادی، اختصاص یافته است.
الیاسی اظهار داشت: در راستای خدمات‌رسانی به زلزله‌زدگان، قرار بر این شد دولت به مدت 2 سال، هزینه‌های مربوط به استمهال وام‌های افراد خسارت‌دیده را پرداخت کند که در این رابطه نیز اعتبار آن پیش‌بینی شده است.
وی، از جدیت بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تلاش همه دستگاه‌ها، تا تابستان آینده سفت‌کاری واحدهای مسکونی آسیب‌دیده پایان یابد و به زودی شاهد بهره‌برداری و بازسازی واحدها در مناطق زلزله‌زده باشیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: