پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
کد خبر: ۱۲۶۱۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
مشاور وزیر کشور اعلام کرد
معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور 6 میلیون بیکار و معتاد را از آسیب‌های اجتماعی سال‌های اخیر دانست.تبریز- خبرنگار کیهان:

رضا محجوبی در همایش «تخصصی مدیریت آسیب‌های اجتماعی» مخصوص فرمانداران و مدیران کل آذربایجان شرقی در تبریز گفت: 3 میلیون معتاد و 3 میلیون بیکار از آسیب‌های اجتماعی موجود در کشور در طول سال‌های اخیر هستند.
وی افزود: وجود 600 هزار زن بدون همسر 25 تا  40 سال نیز جزو این آسیب‌ها می‌باشند. محجوبی اظهار داشت: به این ارقام باید نیم میلیون زندانی ورودی در سال را نیز افزود. وی همچنین به وجود بیش از 15 میلیون پرونده در محاکم قضایی اشاره کرد و افزود: این حجم از پرونده نشان می‌دهد جایگاه و نقش ریش سفیدی و آموزه‌های دینی در کشور کم‌رنگ شده است.
مشاور وزیر کشور با تأکید بر ضرورت مطالعه دلایل آسیب‌ها، خواستار جستجوی ریشه بیکاری در جامعه شد و گفت: این شرایط را جامعه به بیکاران تحمیل کرده است. محجوبی، معاون سازمان امور اجتماعی وزارت کشور همچنین گفت: در مناطق حاشیه‌ای و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی کشور 11 میلیون نفر زندگی می‌کنند و باید برای حل و فصل امور اجتماعی از نهادهای مردم‌نهاد استفاده کرد و از نخبگان با گرایشات فکری متفاوت بهره گرفت.


نام:
ایمیل:
* نظر: