پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
کد خبر: ۱۲۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
وبسایت بی‌بی‌سی در مطلبی به این موضوع پرداخت که در صورت وقوع حمله هسته‌ای علیه آمریکا، دونالد ترامپ چه مکانی را برای پنهان شدن انتخاب خواهد کرد.بی‎بی‌سی نوشت: همه رؤسای جمهور آمریکا همیشه به پناهگاه‌هایی سری دسترسی داشته‌اند تا در صورت وقوع جنگ هسته‌ای، به آنجا فرار کنند؛ اما اگر با توجه به تشدید تنش‌ها با کره شمالی، چنین جنگی در زمان ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ» رخ دهد، او به کجا خواهد رفت؟
به نوشته بی‌بی‌سی، در صورت وقوع چنین جنگی ترامپ خیلی زود خود را به یک پناهگاه امن می‌رساند. او چندین پناهگاه در دسترس خود دارد. یکی از آنها پناهگاهی است که در دهه 1950 در زیر کاخ سفید ساخته شد. یک پناهگاه دیگر هم در کوه‌های «بلو ریج» در ویرجینیا در منطقه آتلانتیک جنوبی آمریکا قرار دارد.
گزارش‌ها حاکی است که ترامپ یک پناهگاه زیرزمینی امن هم در عمارت اعیانی خود در مارالاگوی فلوریدا دارد. در باشگاه گلف ترامپ هم یک انبار، که پیشتر برای نگهداری بمب استفاده می‌شد، وجود دارد و در صورت وقوع حمله هسته‌ای رئیس‌جمهور آمریکا به آنجا هم می‌تواند پناه ببرد.
با وجود اینکه ترامپ می‌تواند از پناهگاه‌های زیادی برای در امان ماندن از حمله هسته‌ای استفاده کند؛ اما هیچ کدام از اینها نمی‌توانند از یک حمله مستقیم در امان بمانند. هیچ پناهگاهی در مقابل انفجار و گرمای بسیار شدید بمب اتم دوام نخواهد آورد.
در واقع اگر رئیس‌جمهور آمریکا بتواند از حمله اولیه جان سالم به در ببرد، در آن زمان پناهگاه می‌تواند مفید باشد. از این طریق وی می‌تواند به پناهگاه خود برود و کشور را هدایت کند؛ حتی در صورتی که دیگر نقاط جهان در آتش بسوزد.اما فقط رؤسای جمهور آمریکا نیستند که پناهگاه دارند. افراد دیگر هم برای خود پناهگاه‌هایی ساخته‌اند. یکی از این افراد «مارجوری مریوتر پست» است که عمارت اعیانی مارالاگو را برای خود ساخته بود. در دهه 1950 او نگران جنگ کُره بود و به همین دلیل پناهگاهی زیرزمینی و امن زیر عمارت مارالاگو ساخت. ترامپ در سال 1985 این عمارت را به همراه پناهگاه زیرزمینی‌اش خریداری کرد.
گفته می‌شود فقط رؤسای جمهور و تعدادی از مقامات بلندپایه دولت اجازه ورود به این پناهگاه‌های امن را دارند.نام:
ایمیل:
* نظر: