شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
کد خبر: ۱۲۶۱۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳
همزمان با افزایش فعالیت گروه تروریستی داعش در افغانستان و تسلط این گروه بر 11 روستا، یک ژنرال بازنشسته افغانستانی گفت، غرب از داعش در این کشور، حمایت می‌کند.

 

گروه تروریستی «داعش» در افغانستان دیروز با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که عناصر این گروه بر 11 روستا در منطقه «علینکار» استان «لغمان» واقع در شرق افغانستان مسلط شدند.
به گزارش فارس، فعالیت تروریستی داعش در افغانستان طی هفته‌های اخیر شدت پیدا کرده است، به گونه‌ای که روسیه نیز نسبت به آن، ابراز نگرانی می‌کند. طی روزهای گذشته هم «کابلوف» نماینده رئیس‌جمهور روسیه در افغانستان و هم «واسیلی نبتزیا» نماینده مسکو در سازمان ملل اعلام کرده‌اند که کشورهای غربی در حال حمایت از داعش در افغانستان هستند. «نبتزیا» گفت: ما از ادامه فعالیت داعش در منطقه، به ویژه در افغانستان نگران هستیم.
اظهارات ژنرال بازنشسته افغانستانی
«جاوید کوهستانی» ژنرال بازنشسته و کارشناس مسائل سیاسی - نظامی افغانستان در گفت‌وگو با تسنیم، تصریح کرد که موسسات و نهادهای غربی طی 16 سال گذشته، جنگ را در افغانستان شعله‌ور نگه داشته‌اند و در تشویق و حمایت از مخالفان مسلح و برافراشته شدن پرچم داعش، نقش داشته‌اند و در این رابطه، گاهگاهی رسانه‌ها گزارش‌هایی را منتشر می‌کنند.
پیش از این، رسانه‌ها به نقل از نماینده روسیه در افغانستان اعلام کرده بودند که آمریکا صدها عضو داعش را ازطریق بالگرد، به افغانستان منتقل کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: