يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳
کد خبر: ۱۲۳۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
رئیس‌ پلیس راهور تهران خبر داد

رئیس‌ پلیس راهور تهران گفت: طرح زوج و فرد بدون هیچگونه تغییری در سال ۱۳۹۷ مانند سال جاری اجرا خواهد شد.
سردار محمدرضا مهماندار درباره نحوه اجرای طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در سال ۹۷ به سایت راهور گفت: طی دو سه هفته‌ اخیر که بحث طرح ترافیک و زوج و فرد و تغییرات آن مطرح شد، ذهن خیلی از همشهریان مشوش شد و نگران شدند که چه اتفاقی قرار است رخ دهد.
مهماندار افزود: این اطمینان خاطر را به شهروندان می‌دهم که همه دستگاه‌های مسئول اعم از پلیس، شهرداری و وزارت کشور، مهم‌ترین دغدغه‌شان آسایش مردم و حفظ حقوق شهروندان است و نباید هیچ طرحی، اجرا شود که به مردم فشار مضاعفی بیاورد یا دغدغه‌ای را به دغدغه‌های آنها اضافه کند.
وی با بیان اینکه هنوز هیچ چیزی نهایی نشده است و مشغول کار‌شناسی بر روی آن هستیم، ادامه داد: تا کنون اجرای این طرح در حوزه زوج و فرد منتفی شده است و بدین ترتیب در سال ۱۳۹۷ هم مانند سال جاری طرح زوج و فرد بدون هیچ‌گونه تغییری اجرا خواهد شد، اما در مورد طرح ترافیک ما چند شرط گذاشتیم و الزاماتی را برای اجرای این طرح مطرح کردیم، البته همه دست‌اندرکاران نیز نگران بودند که باید الزاماتی رعایت شود.
رئیس ‌پلیس راهور تهران تاکید کرد: چند شرط در این خصوص وجود دارد؛ اول اینکه هر گونه تغییر نباید میزان ترافیک تهران را در محدوده طرح ترافیک افزایش دهد. مورد دوم این است که آلودگی تهران نباید افزایش یابد و موضوع سوم نیز این است که اگر قرار است طرحی اجرا شود، حتماً باید سازوکارهای اجرایی آن فراهم شود مانند نصب دوربین‌ها و امکاناتی که بتوانیم نحوه اجرای آن را مدیریت کنیم. معتقدیم که هر گونه محدودیت باید راهکار جدیدی را نیز به مردم ارائه دهد.
سردار مهماندار درباره سهمیه اقشار مختلف برای ورود به طرح ترافیک نیز گفت: در مورد طرح ترافیک سهمیه‌هایی وجود داشت که به بعضی از اقشاری که ضرورت ایجاب می‌کرد وارد طرح شوند داده می‌شد، مانند خبرنگاران که برای تهیه خبر و پزشکان که برای مراجعه به بیمارستان نیازمند ورود به محدوده طرح ترافیک بودند و همچنین جانبازان.
وی ادامه داد: طبق توافقی که صورت گرفته این سهمیه‌ها در جای خود باقی خواهد ماند.مسئله‌ای که اکنون داریم روی آن کار می‌کنیم، بحث نحوه پرداخت است که حتماً به نفع مردم خواهد بود. اقشاری که سهمیه ورود به طرح ترافیک داشتند، به جای اینکه در ابتدا هزینه را پرداخت و سپس کارت سهمیه را دریافت کنند، در‌‌ همان ابتدا کارت سهمیه را دریافت می‌کنند و فقط نحوه پرداخت با مدیریت خودشان و به ازای تعداد ورودی است که به محدوده طرح ترافیک خواهند داشت و تفاوت زیادی هم با مبالغ سال
گذشته ندارد.
رئیس ‌پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت: با تمهیداتی که پیش‌بینی شده، هیچ تغییری در میزان سهمیه‌ها و میزان فروش روزانه طرح ترافیک به وجود نخواهد آمد. اکنون ۲۰هزار طرح به صورت روزانه توسط شهرداری فروخته می‌شود که در ایام آلودگی نیز توسط ما ممنوع می‌شود که این تعداد در سال جدید نیز بیشتر نخواهد شد، در نتیجه هیچ تغییری در محدوده طرح ترافیک تهران به وجود نخواهد آمد بلکه با واگذار کردن مدیریت آن به خود افراد حتی ممکن است کاهش ترافیک در این محدوده نیز باشیم، یعنی در سال ۱۳۹۷ هم مانند سال جاری این طرح اجرا خواهد شد و فقط شاید نحوه پرداخت هزینه متفاوت شود؛ یعنی قبلاً در ابتدا هزینه ورود به طرح دریافت می‌شد اما شاید در صورت توافق نهایی دریافت این مبلغ به تدریج و بر حسب ورود به محدوده طرح انجام شود.نام:
ایمیل:
* نظر: