يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
کد خبر: ۱۲۳۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۹
استاندار خبر داد
 استاندار خراسان رضوی گفت: این استان رتبه نخست کشور در جذب سرمایه‌گذاری خارجی را در قالب طرح‌های مصوب امسال کسب کرد.
 علیرضا رشیدیان در نشست اعضای شورای گفت‌و‌گوی بخش خصوصی و دولت در مشهد افزود: با ایجاد ظرفیت جدید برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این استان 25 طرح با 580 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی تصویب شده است.
وی اظهار کرد: به رغم خشکسالی چندین ساله در خراسان رضوی و مشکلات عدیده در این بخش، نگاه متولیان به بخش کشاورزی استان مطلوب بوده به طوری که نسبت پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی استان طی سال جاری 15 درصد و بیش از میانگین کشوری (7/9درصد) بوده است.
وی با ‌اشاره به مشکلات صاحبان مشاغل خانگی از شهردار و متولیان بخش شهرسازی خواست با ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در مشهد به تامین نیاز زائران، حمایت از کالای ایرانی و ایجاد واحدهای کوچک برای عرضه محصولات مشاغل خانگی اقدام کنند.
استاندار خراسان رضوی با‌ اشاره به سفر اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری به این استان افزود: در این سفر چند پروژه بزرگ اقتصادی به بهره‌برداری رسید و یکهزار و 690 خانه بازسازی شده مربوط به زلزله 16 فروردین ماه به صاحبان آنها تحویل شد.
وی آغاز عملیات اجرایی راه‌آهن شرق در بخش کالشور تا گناباد، گازرسانی به 180 روستا و آغاز بزرگ‌ترین پروژه گازرسانی در استان از مسیر تربت حیدریه به کاشمر را از دیگر اقدامات عمرانی در سفر اخیر معاون اول رئیس‌جمهوری به خراسان رضوی برشمرد.
وی اظهار کرد: کارهای مقدماتی پروژه برقی شدن قطار مشهد - تهران آغاز شده اما اقدامات عملیاتی آن از ابتدای سال آینده از قطعه مشهد تا نیشابور آغاز می‌شود.
رشیدیان با ‌اشاره به سفر اخیر خود به جمهوری تاتارستان گفت: بخش تولید خراسان رضوی به تنهایی قادر به تامین خواسته‌های روسیه که تاتارستان تنها بخشی از آن است، نمی‌باشد لذا ضروری است کنسرسیوم‌های تولیدی در این استان ایجاد شود تا بتوان به تامین کالای مطلوب و استاندارد مورد نظر روسیه دست یافت.
وی افزود: تجار ایرانی در روسیه و جمهوری تاتارستان در سطح خرد و نامناسب هستند که برای جلوگیری از رقابت‌های تخریبی باید نسبت به ساماندهی و هدفمند کردن تجار خراسان رضوی در آن مناطق تدبیر و اقدام شود.
وی اظهار کرد: ایجاد خط اعتباری ویژه در بانک‌های روسیه برای تجار خراسان رضوی به منظور تسهیل داد و ستد آنان ضروری است.


نام:
ایمیل:
* نظر: