شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
کد خبر: ۱۲۰۴۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲
واکنش قائم مقام صندوق توسعه ملی به اظهارات روحانی:


قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: دولت به غیر از تکالیف بودجه، مجاز به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیست، مگر آنکه قانون باشد.
علیرضا صالح در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه دسترسی به منابع صندوق برای دولت چگونه است، گفت: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای دولت ممنوع است، فقط تسهیلات به نهادهای غیردولتی و بخش خصوصی خواهد بود و نهادهای عمومی غیردولتی نیز حداکثر 20 درصد از سرجمع می‌توانند استفاده کنند.
وی در مورد تکالیف بودجه سال 96 صندوق عنوان کرد: این تکلیف 2/3 میلیارد دلار بود که پرداختی به صورت ماهانه انجام می‌شود و به تناسب منابع وارده اختصاص می‌یابد.
قائم‌مقام صندوق توسعه ملی در مورد اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه دستور دادم امسال از منابع صندوق بیشتر استفاده کنیم، تأکید کرد: غیر از مصوبات و تکالیف موجود نمی‌توان از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد و راه دیگری ندارد، مگر اینکه مجلس مصوب کند و تبدیل به قانون شود.
رئیس جمهور چند روز پیش در جلسه شورای اداری استان سیستان و بلوچستان گفته بود، به رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور دادم در بودجه امسال از صندوق توسعه ملی بیشتر استفاده کنیم.
قائم‌مقام صندوق توسعه ملی در مورد اختصاص 1/5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به موضوع اشتغال روستایی هم اظهار داشت: این طرح در رابطه با اشتغال روستایی در دولت تصویب شد و وزارت کار اکنون در حال هماهنگی با بانک‌ها برای آورده و سهم آنها است تا پس از نهایی شدن در سازمان برنامه و بودجه، برنامه را به صندوق توسعه ارائه کند.
قائم‌مقام صندوق توسعه ملی افزود: طبق مصوبه دولت باید میزان و سهم آورده بانک‌ها به صندوق توسعه ملی ارائه شود و این مساله باید در هفته جاری نهایی می‌شد.
وی خاطرنشان کرد: هیئت امنای صندوق توسعه ملی نیز اختصاص 1/5 میلیارد دلار را تصویب کرده‌اند و منتظر انجام هماهنگی امور بانکی است.


نام:
ایمیل:
* نظر: