شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۱۲۰۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
دبیرکل اتاق تعاون ایران:

دبیر کل اتاق تعاون ایران با بیان اینکه برای ایجاد یک میلیون شغل در سال باید ۷۰ درصد بودجه کشور را هزینه کنیم گفت: اشتغالزایی در بخش تعاون کمترین هزینه و بار مالی را برای دولت دارد.
ماشاءاله عظیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سالانه بیش از یک میلیون نفر وارد بازار کار می‌شوند و اگر بخواهیم به هدف‌گذاری ایجاد یک میلیون شغل در سال دست پیدا کنیم باید ۷۰ درصد بودجه کل کشور را هزینه کنیم. در سال‌های گذشته شاید برای ایجاد یک شغل ۵۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری می‌کردیم ولی این رقم اکنون به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.
به گفته دبیر کل اتاق تعاون ایران امروز برای توسعه اشتغال در کشور باید نگاه صادرات محور داشته باشیم و برای ایجاد اشتغال پایدار ساختار اقتصاد مقاومتی را تداوم بخشیم.عظیمی درعین حال بخش تعاون را به لحاظ قدرت تحمل ریسک‌ اقتصادی ایمن‌ترین ساختار اقتصادی دانست و با اشاره به رشد چشمگیر تشکل‌های تعاونی در دنیا افزود: بسیاری از کشورهای توسعه یافته از الگوی اقتصاد تعاونی پیروی و ساختار تعاون را در بخش‌های مختلف از نظام آموزشی تا نظام اقتصادی پیاده‌سازی کرده‌اند. این کشورها از تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی بالایی برخوردارند.
وی با بیان اینکه اشتغالزایی در بخش تعاون کمترین هزینه و بار مالی را برای دولت دارد، گفت: بیش از ۲۰۰ هزار تعاونی ثبت شده در کشور داریم ولی از این میزان حدود ۱۰۰ هزار تعاونی فعالند که با توجه به فراگیری تعاون در گرایش‌ها و مجموعه‌های مختلف اعم از مسکن، تولید، اعتبار، صنعت و خدمات باید به سمت بهره ور کردن بخش تعاون و استفاده حداکثری از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های این بخش مردمی حرکت کنیم.نام:
ایمیل:
* نظر: