دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۱
کد خبر: ۱۱۶۲۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۵
رئیس‌پلیس پایتخت از اجرای مرحله دیگری از طرح برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان موادمخدر در منطقه شوش و مولوی خبر داد.به گزارش تسنیم، سردار حسین رحیمی در حاشیه طرح دستگیری خرده‌فروشان و قاچاقچیان موادمخدر و ساماندهی معتادان در منطقه شوش و مولوی گفت: در این مرحله از طرح برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد مخدر که از شامگاه سه شنبه در محدوده شوش، مولوی و منطقه 12 شهر تهران به اجرا درآمد، همکاران ما در پلیس مبارزه با موادمخدر موفق شدند سه باند بزرگ و مطرح موادمخدر را مورد ضربه خود قرار دهند.
رحیمی با بیان اینکه در این عملیات 8 نفر از اعضای این باندها دستگیر شدند، افزود: ماموران پلیس موفق شدند ضمن انهدام این باند، بیش از 870 کیلوگرم انواع موادمخدر را که متاسفانه بیشترین آن از نوع ماده مخدر «هروئین» بود کشف و ضبط کنند.
وی ادامه داد: همچنین در راستای اجرای این مرحله از طرح برخورد با خرده‌فروشان موادمخدر، 255 خرده‌فروش که حلقه رابط بین قاچاقچیان موادمخدر و معتادان بودند شناسایی و دستگیر شدند.
رئیس‌پلیس پایتخت با‌اشاره به جمع‌آوری 820 معتاد خیابانی و متجاهر در این طرح با هدف ساماندهی، در پاسخ به انتقادات خبرنگاران درخصوص چرایی عدم پای کارآمدن دستگاه‌های مسئول دیگر و رها شدن این معتادان پس از تحویل به مراکز نگهداری گفت: وظیفه پلیس و نیروی انتظامی جمع‌آوری و تحویل معتادان به مراکز بازپروری است و امیدواریم عزیزان بهزیستی و وزارت بهداشت به صورت جدی‌تر به این مسائل رسیدگی کنند.
وی با بیان اینکه کمپ‌های تهران ظرفیت نگهداری بیش از 10 هزار نفر را دارا هستند، خاطرنشان کرد: همکاران ما پس از جمع‌آوری این معتادان از سطح شهر، آنها را به ماموران بدرقه این مراکز تحویل می‌دهند و ما به صورت مستمر وظایف خودمان را در این بخش انجام خواهیم داد.


نام:
ایمیل:
* نظر: