دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۱
کد خبر: ۱۱۶۲۲۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۴
تنها در یک روز 16 کودک در بخش‌های مختلف بیمارستان «باباراگاوداس» ایالت اوتارپرادش جان خود را از دست دادند.


به گفته مقامات بیمارستان «باباراگاو داس» 10 نفر از این کودکان که طی 24 ساعت گذشته در بخش مراقبت‎های ویژه و 6 کودک دیگر در بخش‌ای سی یو کودکان بستری بودند، جان خود را از دست دادند.مقامات بیمارستان می‌گویند بسیاری از خانواده‌ها، کودکان را در شرایط بسیار بحرانی به بیمارستان منتقل می‌کنند.
به گزارش العالم، هم اکنون 41 بیمار مبتلا به انسفالیت یا ورم مغزی در این بیمارستان تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارند که 20 نفر از آنان در 24 ساعت گذشته به این بیمارستان منتقل شده‌اند.
در ادامه این گزارش اضافه شده است از ژانویه سال جاری تاکنون یک هزار و 470 بیمار مبتلا به انسفالیت در بیمارستان «بابا راگاو داس» بستری شدند که تاکنون 310 تن از آنان جان خود را از دست داده‌اند.
به گفته مقامات بیمارستان «بابا راگاو داس» در یک ماه گذشته 290 کودک در این بیمارستان فوت کرده‌اند که 77 نفر به دلیل ابتلا به ورم مغزی بوده است.بیمارستان «بابا راگاو داس» در ماه آگوست زمانی که 63 کودک به دلیل قطع اکسیژن در یک هفته جان باختند، به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفت.پس از این حادثه پلیس 9 نفر از جمله رئیس‌شرکت تامین‌کننده اکسیژن و رئیس‌این بیمارستان را دستگیر کرد.
شهر گوراکپور و مناطق اطراف آن بیش از یک دهه است که به شدت تحت تاثیر بیماری عفونی انسفالیت قرار دارد.
براساس آمار سازمان ملل از هر 21 کودک هندی یکی قبل از پنج سالگی جان خود را از دست می‌دهد در حالی که تعداد مرگ ومیر کودکان در کشورهای پیشرفته یک کودک در147 نفر است.
هند رکورد دار مرگ و میر کودکان زیر پنج سال در جهان است.


نام:
ایمیل:
* نظر: