دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۲۶
کد خبر: ۱۱۶۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
نویسنده کتاب «ملاصالح» از نگارش کتاب جدیدی با محوریت زندگی شهید مدافع حرم، سردار سعید سیاح طاهری خبر داد.


رضیه غبیشی گفت: در حال حاضر مشغول نگارش خاطرات هدیه غبیشی، همسر شهید سعید سیاح طاهری هستم. کار مصاحبه برای نگارش این اثر به اتمام رسیده و قرار است نگارش آن به زودی آغاز شود.
وی با بیان اینکه شهید سیاح طاهری از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از شهدای مدافع حرم است، ادامه داد: همسر شهید سیاح طاهری، خواهرم است و من قصد دارم با نگارش این کتاب زندگی خصوصی شهید را به تصویر بکشم.
نویسنده کتاب «ملاصالح» با بیان اینکه نگارش خاطرات و زندگی‌نامه شهدا می‌تواند در معرفی سبک زندگی اسلامی ایرانی به نسل جوان مؤثر باشد، افزود: نوشتن از شهید سیاح طاهری برایم شیرین و جذاب است. امیدوارم که با انتشار کتاب‌هایی مانند زندگی‌نامه این شهید، بتوانیم الگویی از زندگی اسلامی ایرانی را به دختران امروز جامعه‌ معرفی کنم. آنها هم آمدند تا یک زندگی را بسازند و هم خودشان ساخته شوند، با یک سختی جا نزدند و ایستادند. این آثار در واقع آن زندگی زوج‌های جوان دهه شصتی و صبوری‌ها و ایثارهای آنها را به تصویر می‌کشد.
گفتنی است، شهید سعید سیاح طاهری در دوران طاغوت بورسیه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا را به دست آورد، اما مبارزه با رژیم ستمشاهی و حضور در انقلاب اسلامی را بر تحصیل در آمریکا ترجیح داد. وی پس از انقلاب نیز در عرصه‌های مختلف دفاع از کشور، از جمله غائله ضدانقلاب در کردستان، خط التقاط و فتنه منافقین و بنی‌صدر مشارکتی فعال داشت، با شروع تجاوز دشمن بعثی، به‌همراه پدر و دو برادرش داوطلبانه به دفاع از کشور پرداخت. شهید سیاح طاهری در طول هشت سال دفاع مقدس، همواره در جبهه‌های مختلف حضور داشت، بارها در عملیات‌های مختلف مجروح شد و با از دست دادن قسمت زیادی از سلامتی و اهدای یک چشم خود به افتخار جانبازی 70 درصد نائل آمد. سعید سیاح طاهری پس از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه‌های مختلف فرهنگی فعال شد. وی با شروع فتنه سوریه برای دفاع از حرم و مبارزه با تکفیری‌ها به آن کشور رفت و سرانجام دی‌ ماه سال 94 به شهادت رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر: