سه‌شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۲
کد خبر: ۱۱۶۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
ایران و روسیه به تساوی رضایت دادند

سرویس ورزشی-
بر اساس نتایج و رتبه تیم‌ها در رنکینگ فیفا، تیم ملی فوتبال ایران در سید ۳ جام جهانی روسیه قرار خواهد گرفت و فرصت خوبی برای صعود از گروهش خواهد داشت.
شاگردان کارلوس کی روش که در نخستین دیدار آماده‌سازی خود برای حضور در جام جهانی برابر توگو به برتری دست پیدا کرده بودند، شامگاه سه‌شنبه در دومین بازی تدارکاتی به مصاف میزبان جام جهانی رفتند و به تساوی یک - یک دست یافتند.
علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(کاپیتان)، مرتضی پورعلی گنجی، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و سردار آزمون یازده بازیکنی بودند که این دیدار را برای ایران شروع کردند و در نیمه دوم روزبه چشمی، سامان قدوس، احمد عبدالله‌زاده و اکبر ایمانی هم وارد زمین شدند.
هرچند در نیمه اول گلی از دروازه‌ها عبور نکرد اما اکثر زمان بازی در اختیار تیم ملی روسیه بود و میزبان جام جهانی مالکیت توپ را در اختیار داشت اما نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه ایران ایجاد کند. شاگردان کارلوس کی روش هم هر چند تمرکزشان را روی دفاع گذاشته بودند اما نیم نگاهی هم به ضدحملات داشتند و صاحب چند موقعیت هم شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند تا در نهایت نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.
نیمه دوم برای ایران کمی بهتر از نیمه نخست بود. موقعیت‌های گلزنی کشورمان بیشتر از حریف بود اما تنها یکبار توانستیم از این موقعیت استفاده کنیم. در دقیقه ۵۹ نفوذ خوب مهدی طارمی داخل محوطه جریمه و ارسال عرضی توپ برای سردار آزمون باعث شد این بازیکن دروازه را باز کند. بعد از این گل، روسیه که مالکیت بیشتری بر توپ و زمین داشت بر حملاتش افزود و سرمربی این تیم نیز چند تعویض انجام داد و مرکز میدان را در اختیار گرفت. این تغییرات در دقیقه ۷۴ جواب داد و دیمیتری پلوف دروازه بیرانوند را باز کرد. در ادامه روسیه فشار زیادی برای رسیدن به گل برتری آورد، اما نتوانست از دفاع خوب ایران عبور کند و این بازی در نهایت با تساوی یک به یک به پایان رسید.
اعلام سیدبندی جام جهانی
درست چند ساعت پس از برگزاری این بازی سیدبندی رقابت‌های جام جهانی اعلام شد تا مشخص شود که ایران برای نخستین بار در تاریخ در سید سوم این مسابقات قرار گرفته است. رقابت‌های انتخابی جام جهانی در شرف پایان است و در این بین چهره ۲۳ تیم از ۳۲ تیم حاضر به جام جهانی مشخص شده است.
فیفا برای تعیین سیدبندی جام جهانی به قرعه‌کشی آتی خود اکتفا می‌کند. در این بین با توجه به مشخص شدن ۲۳ تیم‌ حاضر در جام جهانی، سیدبندی خیلی از تیم‌ها مشخص شده که از این بین تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در سید ۳ قرار خواهد گرفت.
حضور در سید ۳ به چه معناست؟
قرار گرفتن تیم ملی فوتبال ایران در سید سه اتفاق خوبی محسوب می‌شود چرا که یک تیم از سید چهار که از نظر امتیازی در رده‌بندی فیفا پایین‌تر از ایران است در گروه ما قرار خواهد گرفت. با توجه به آنکه سه تیم آسیایی دیگر در سید چهار قرار می‌گیرند، از بین تیم‌های صربستان، نیجریه، مراکش و پاناما و هندوراس در صورت صعود یک تیم حتما با ایران هم‌ گروه خواهد شد.
با چه تیم‌هایی هم‌گروه نمی‌شویم
هم‌چنین با توجه به سیدبندی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی، ایران قطعا با تیم‌های کاستاریکا،‌ ایسلند، مصر هم گروه نخواهد شد. و در صورت صعود تیم‌های کرواسی، دانمارک، تونس و سنگال به جام جهانی نیز با این تیم‌ها همگروه نخواهیم شد.
سیدبندی جام جهانی روسیه به شرح زیر است:
سید یک: روسیه ـ آلمان ـ برزیل ـ پرتغال ـ آرژانتین ـ بلژیک ـ لهستان ـ فرانسه
سید دو: اسپانیا ـ پرو (در صورت صعود) ـ سوئیس (در صورت صعود) ـ انگلیس ـ کلمبیا ـ ایتالیا (در صورت صعود) ـ مکزیک ـ اروگوئه
سید سه: کرواسی یا دانمارک (در صورت صعود) ـ کاستاریکا ـ ایسلند ـ تونس (در صورت صعود) ـ مصر ـ سنگال (در صورت صعود) و ایران
سید چهار: صربستان ـ نیجریه ـ استرالیا یا هندوراس (در صورت صعود) ـ ژاپن ـ مراکش (در صورت صعود) ـ پاناما ـ کره جنوبی ـ عربستان سعودی
اگر کشورهای دیگر صعود کنند
چه اتفاقی رخ می‌دهد؟
اگر پرو نتواند نیوزیلند را شکست دهد کرواسی در صورت صعود از سید سه به سید دو خواهد رفت و همین‌طور صربستان از سید چهار به سید سه خواهد رفت و نیوزیلند که توانسته به عنوان نماینده اقیانوسیه به جام جهانی راه یابد به سید چهار خواهد رفت.
درباره بازی‌های پلی‌آف در اروپا هم اگر تیم‌های سوئیس و ایتالیا نتوانند به جام جهانی راه یابند، کرواسی و دانمارک به سید دو خواهند رفت.
تیم‌های ایرلند شمالی و جنوبی هم می‌دانند که در صورت صعود در سید سه قرار می‌گیرند و البته یونان در صورت صعود در سید چهار قرار خواهد گرفت. سوئد در صورت صعود به سید سه خواهد رفت.
آسان‌ترین قرعه ممکن برای ایران
اگر ایران در قرعه کشی جام جهانی خوش‌شانس باشد می‌تواند با تیم‌های روسیه- پرو (در صورت صعود) و پاناما همگروه شود که آسان‌ترین قرعه ممکن برای ایران است.
بدترین قرعه ممکن برای تیم ملی
در بدترین حالت ممکن هم این شرایط است که با آلمان - اسپانیا و نیجریه همگروه شویم.
نکته: در قرعه‌کشی جام جهانی تیم‌های آسیایی و آفریقایی با هم همگروه نخواهند شد و نهایت دو تیم از اروپا در یک گروه قرار خواهند گرفت.نام:
ایمیل:
* نظر: