دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۲
کد خبر: ۱۱۶۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
رئیس فدراسیون شمشیربازی می‌گوید در سال‌های گذشته مربیان خارجی خوبی در شمشیربازی ایران حضور داشتند اما پس از رسیدن دلار از هزار تومان به ۴ هزار تومان فدراسیون نتوانست با این مربیان همکاری‌اش را ادامه دهد.


فضل‌الله باقرزاده درباره حضور مربی جدید ازبکستانی تیم ملی اپه اظهار کرد: ازبکستان در اسلحه اپه بسیار قوی است و ورزشکاران این کشور در المپیک و قهرمانی جهان عناوین زیادی دارند. شوکت توردی نیز یکی از مربیان خوب ازبکستان است که مبلغ قرارداد و دستمزد بالایی دارد. اما با توجه به اینکه اخیرا با فدراسیون این کشور دچار اختلاف شده است، برای اینکه خودش را اثبات کند، حاضر شده با مبلغی نه چندان زیاد، با ما قرارداد همکاری امضا کند.
وی افزود: ما با این مربی سه ماه قرارداد داریم تا نتیجه تمرین‌هایش را ببینیم. او روز جمعه وارد ایران شد و از صبح شنبه اردوهای تیم ملی اپه برای بزرگسالان و تیم‌های پایه در صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود.
باقرزاده خاطرنشان کرد: تیم ملی اپه مردان اواخر آبان‌ماه به جام جهانی ایتالیا اعزام خواهد شد. تیم ملی اپه بانوان نیز در اوایل آذرماه به جام جهانی چین می‌رود و برنامه ما این است که هر دو تیم را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده کنیم.
رئیس فدراسیون شمشیربازی با بیان اینکه در سال‌های گذشته بهترین مربیان اپه و فلوره خارجی در ایران حضور داشتند، بیان کرد: ‌پس از گران شدن دلار و رسیدن قیمت آن از هزار تومان به ۴ هزار تومان و با توجه به اینکه بودجه فدراسیون شمشیربازی بسیار محدود است، نتوانستیم همچنان با این مربیان همکاری‌مان را ادامه دهیم و به مربیان داخلی تکیه کردیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: