سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
کد خبر: ۱۱۴۳۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۳
نخستین پویش مردمی جشن تولد فرزندان شهدای مدافع حرم استان‌های تهران و البرز با نام «غنچه‌های مقاومت» در حوزه هنری برگزار شد.به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) در این مراسم اجرای آیتم‌های شاد را برای کودکان حاضر در سالن بر عهده داشت. سرود مدافعان حرم نیز توسط گروه سرود مشکات اجرا شد.
در این مراسم فیلم «تخم‌مرغ جنگی» به نویسندگی و كارگردانی سیدرضا صافی و از محصولات حوزه هنری بوشهر برای حاضران در سالن روی پرده رفت. حجت‌الاسلام امیر اخوان (عمو روحانی) نیز به اجرای برنامه‌ای شاد و آموزنده همراه با نمایش عروسکی پرداخت. در پایان نیز کیک تولد فرزندان شهدای مدافع حرم با حضور مهمانان و هنرمندان حاضر در سالن برش خورد و توزیع شد.
در این مراسم سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهدی چمران رئیس‌سابق شورای شهر تهران، محسن مومنی‌شریف رئیس‌حوزه هنری، حبیب احمدزاده نویسنده و مستندساز و جمعی دیگر از مسئولان لشکری، کشوری، فرهنگی و هنری حضور داشتند.
دومین پویش مردمی جشن تولد فرزندان شهدای مدافع حرم با نام «غنچه‌های مقاومت» آذرماه سال جاری در مشهد برگزار می‌شود و فرزندان شهدای تیپ فاطمیون در این برنامه حضور خواهند داشت.
سرلشگر قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی به این مراسم زیبا و به یادماندنی خاطرنشان کرد: بوسه عطر خلقت بشریت فاطمه اطهر نذر گونه‌های اطفال در عطش بوسه پدر مانده شهدا سلام بر قطرات‌اشکی که همچنان رحمت الهی، زمین خشک امتی را سیراب و سرسبز از معنویت نمود و ساکنان زمین را از ظلمت و وحشت نجات داد... مدافع حرم نامی زیبا نه فقط از تبار قافله‌سالار در طوفان گرفتار شده کربلا بلکه تکرار خود خود قافله کربلا است.
عباس‌ها و علی‌اکبرهایی که دور حرم خواهر حسین چرخیدند و چه زیبا جان خود را در راه آن فدا کردند. عون و جعفرهایی که پیش‌پای مادرها قربانی شدند. این بار عمه سادات، حرمش وسعت یافته بود و در زیر خیمه او ملت‌هایی وحشت‌زده جای گرفته بودند، شمشیرهای تیز شده و حرمله‌های گلونشانه گرفته و تیغ‌های تیزی که بر حنجره‌ها می‌لغزید و جوی خون از گلوها جاری می‌شد. یک بار دیگر همه به خیمه عمه پناه بردند اما نه کودکان حسین بلکه ملتی به او پناه برده بودند.
سرلشگر سلیمانی ادامه داد: اینجا جوانان و مردانی سینه‌ها را سپر کردند و به دفاع از حریم حرم بانویی برخاستند که میلیون‌ها انسان جان خود را در پناه جان او قرار داده و زیر خیمه‌اش توسل یافته بودند.
فرمانده نیروی قدس سپاه در پیام خود خاطرنشان کرد: خواهران و مادرانم، فرزندان عزیزم، پدران و برادرانم! عزیزان شما، مدافعان حریمی شدند که در جلوی چشمان میلیاردها انسان، چندین هزار زن جوان به اسارت تیغ و تجاوز برده شد و صدها هزار انسان بی‌گناه یا با تیغ جهل تکفیر سر بریده شدند و یا در آتش جهل انفجار آنان سوزانده و پاره پاره شدند. بلایی که وحشتناک‌تر از هر بلایی عالم اسلامی را فرا گرفت و جهان اسلام را داغ‌دار نمود و بر بالای بخش مهمی از خانه‌ها علم عزا برافراشته شد.
فتنه‌ای برخواسته از کینه یهود و حاکمان ستمکار آمریکا با کمک تکفیریان در عالم اسلامی به وقوع پیوست.
در بخش دیگری از این پیام تصریح شده است: مدافعان حرم فقط مدافعان خاک نیستند بلکه مدافع حریم حرمت انسانیت هستند. اگر آنان تن به بلا نداده بودند و جان خود را سپر جان‌ها نکرده بودند آنچنان مصیبتی این کره خاکی را فرا می‌گرفت که غیر از مصیبت کربلا همه مصیبت‌ها به فراموشی سپرده می‌شد. آنان با قبول‌اشک غم بر گونه‌های زنان و فرزندان و عزیزان خود، در جاری شدن جوی خون، اطفال، جوانان، زنان و مردان عالمی جلوگیری کردند و بذر غیرت ایرانی را همراه با معنویت علوی در سرتاسر جهان افشاندند و دنیا را به تماشای خود کشاندند و به همه زنان، مردان و جوانان این جامعه عزت بخشیدند. امروز نه فقط ملت سرافراز و قدرشناس ایران خود را مدیون جانبازی فرزندان شما می‌داند، بلکه نام فرزندانتان آشنای همه مظلومان منطقه است و همچون فرزندان‌شان آنان را قدر می‌دانند.
 سرلشگر سلیمانی ابراز داشت: چه صحنه‌های زیبایی از عزای مردم عراق و سوریه در عزای فرزندان شما دیدم و چه‌اشک‌هایی بر گونه‌های ناشناخته مادرانی جاری شد که خود را مادر شهیدان ما می‌دانستند. لبخند نجاتی که آنان بر لبان کودکان در محاصره آمرلی، نبل و الزهرا، فوعه و کفریا، دیرالزور و حلب، فلوجه، بلد و موصل نشاندند با هیچ قلم و بیانی قابل تصویر و تصور نیست، همه و همه اینها به برکت مردی که بر بالای قله همت بلند ملت ایران ایستاده است و همه را به راه عزت و معنویت رهنمون می‌کند، رهبری که امام را به حق در قامت خود نمایان ساخته است. کلمات ناقص خود را با این جمله کامل امام «رضوان‌الله تعالی علیه» پایان می‌بخشم، که فرمود:‌ «آنها چه می‌کنند و ما چه؛ بهتر است دم فرو بندم و خاضعانه و خاشعانه عرض کنم: السلام علیک یا خاصه اولیاء‌الله»


نام:
ایمیل:
* نظر: